"Līdz šim Latvijā ir izdevies novērst strauju inficēšanās gadījumu skaita pieaugumu, un eksperti prognozē, ka lietotne varētu sniegt būtisku ieguldījumu, lai pārrautu inficēšanās ķēdi un palīdzētu ierobežot pandēmiju.
Tāpat kā Latvijā, arī Eiropā lietotnes galvenokārt ir paredzētas inficēto cilvēku kontaktpersonu apzināšanai un brīdināšanai," norāda lietotnes Latvijā izstrādātāji.
"Apturi COVID" Komunikācijas konsultante atgādināja, ka Lietuvā izveidotā simptomu pašziņošanas lietotne "Karantinas" atgādina veselīga dzīvesveida dienasgrāmatu, aicinot lietotājus reģistrēt veselības stāvokļa izmaiņas, un rekomendē dažādusprofilaktiskus pasākumus, kas ierobežo vīrusa izplatību.
Visas darbības lietotnē "Karantinas" apbalvo ar punktiem, kurus vēlāk lietotāji var pārvērst atlaidēs. Lietotāji katru dienu saņem arī dažādus veselībuveicinošus uzdevumus un informatīvus materiālus. Tāpat lietotnē ir arī jaunākās ziņas par koronavīrusaizplatību Lietuvā, kā arī informācija par pašizolāciju un palīdzības saņemšanu mājās. "Karantinas" izstrādātāji tuvākajā laikā plāno ieviest kontaktu fiksēšanas funkciju, lai palīdzētu epidemiologiem vīrusa izplatības ierobežošanā.
LETA jau ziņoja, ka informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) uzņēmumi Latvijā plāno izstrādāt mobilo lietotni Covid-19 kontaktpersonu noteikšanai atbilstoši epidemiologu prasībām.
Lietotne būs praktisks un drošs IKT risinājums, kas būtiski atbalstīs Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologus, ļaujot efektīvāk konstatēt slimnieku kontaktpersonas. Iedzīvotājiem lietotni būs nepieciešams instalēt viedierīcē, lai tā ar "Bluetooth" signāliem apmēram divu metru attālumā varētu sazināties ar citām ierīcēm, kurām ir šī lietotne.