"Ārkārtējā situācija beidzās pusnaktī, bet krīze turpinās. Daudzi ierobežojumi paliek spēkā, lai gan mums vairs nav vajadzīgs ārkārtējās situācijas režīms, lai to kontrolētu," viņš sacījis.
Premjers atgādinājis, ka slimības izplatība mazinājusies un veselības aprūpes sistēma sāk atgūties, taču vīruss no Igaunijas teritorijas nav pazudis un globālā pandēmijas gaita, kā arī ierobežojumu izraisītās ekonomikas lejupslīdes ietekme par sevi atgādinās vēl ilgi.
"Kamēr nav atrasta efektīva vakcīna vai medikaments, kam saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas prognozēm var būt vajadzīgs ilgs laiks, vīruss paliks mūsu vidū un mums jāiemācās ar to sadzīvot," viņš sacījis. "Mums jāmācās no šīs situācijas iziet gudrākiem, stiprākiem un izturīgākiem."
Runājot par krīzes ietekmi uz ekonomiku, Ratass prognozējis, ka tā būs jūtama vēl ilgāku laiku.
"Redzam, ka šobrīd, veidojot un apspriežot ekonomiskās prognozes, nepieredzēti liela uzmanība tiek pievērsta veselības statistikai. Veselības krīzei bijusi ļoti nopietna ietekme uz mūsu ekonomikas darbību un izredzēm," sacījis valdības vadītājs.
Viņš atzinis, ka vīrusa izplatības ierobežošanas pasākumi Eiropas Savienībā jūtami ietekmējuši ekonomisko aktivitāti - patēriņu, rūpniecisko ražošanu, pakalpojumus, investīcijas, kapitāla plūsmas, piegāžu ķēdes un daudzus citus svarīgus ekonomiskos rādītājus.
Saskaņā ar Eiropas Komisijas (EK) pavasara prognozi recesija eirozonā šogad varētu sasniegt 7,7%. Kā izteicies Ratass, tas ir lielākais kritums ES vēsturē, kas ir daudz dziļāks nekā 2009.gada finanšu krīzes laikā.