Tāpat kā pārējās universitāšu slimnīcās - izeja no krīzes radītajiem ierobežojumiem ir būs pakāpeniska, jo tikai tādā veidā iespējams pilnīgāk plānot pacientu pierakstus un izvairīties no garajām rindām. Slimnīcas klientu centrs paveic lielu darbu, uzsver slimnīcas pārstāve, norādot, ka "ar katru pacientu sazināmies un skaidrojam situāciju, kā arī cenšamies rast vislabāko individuālo risinājumu".
Slimnīcā ir izstrādātas dažādas vizuālas norādes, proti, balss ziņojumi - kas aicina katram pasargāt sevi un citus, tāpat arī ir pieejami dezinfekcijas līdzekļi, kas sniedz iespēju izvairīties no inficēšanas riskiem.
Primāri ārstniecības pakalpojumi, tāpat kā Austrumu un Stradiņu slimnīcās, tiek nodrošināti tiem, kuriem tos bija jāatsaka ārkārtas situācijas dēļ. Pēc slimnīcas pārstāves paustā, būtiski situāciju atviegloja attālināto vizīšu iespēja, jo tas nodrošina piekļuvi ārstam, piemēram, video formātā, kas ļāva izvairīties no arvien garāku rindu plūsmas.
Būtiski ielaistu gadījumu pieaugumu ārstniecības iestādē netiek konstatēti, jo pieejamība tika nodrošināta gan ģimenes ārstiem, gan konsultācijās klātienē - akūtos gadījumos.
Jau ziņots, ka veselības ministres Ilzes Viņķeles (AP) otrdien izdotais rīkojuma paredz, ka no 13.maija, ārstniecības iestādēs, papildus esošajiem pakalpojumiem, tiks nodrošināti tādi sekundārās ambulatorās veselības aprūpes pakalpojumi kā izmeklējumi, proti, endoskopija, scintigrāfija, neirogrāfija, mamogrāfija, miogrāfija un osteodensitometrija, kā arī ambulatorā rehabilitācija ar izņēmumu attiecībā uz dienas stacionāra pakalpojumiem un speciālistu sniegtie pakalpojumi.
Atkal pieejami būs arī tādi dienas stacionāra pakalpojumi kā koronarogrāfija, koronārā angioplastija, invazīvās radioloģijas pakalpojumi, acu operācijas, kas bez ķirurģiskas iejaukšanās draud ar aklumu, invazīva ārstēšana pacientiem ar sirds ritma traucējumiem, kā arī sejas žokļu ķirurģija.
Tikmēr attiecībā uz sekundāro stacionāro veselības aprūpi tiks atsākta izgulējumu, tai skaitā komplicētu ar osteomielītu un ilgstoši nedzīstošu, hronisku ādas, mīksto audu čūlu mikroķirurģiska ārstēšana, acu operācijas, kas bez ķirurģiskas iejaukšanās draud ar aklumu, ja nepieciešama stacionāra ārstēšana, invazīva ārstēšana pacientiem ar sirds ritma traucējumiem, kohleārā implantācija, orgānu transplantācija, locītavu endoprotezēšana un visa veida zobārstniecības pakalpojumi.