Pēc Dumpja paustā, sabiedrības līdzdalība un disciplinētība ir augstāka nekā sākotnējos Covid-19 posmos Ziemeļitālijā novērotā.
Tomēr primārais veiksmes aspekts, viņaprāt, bijis agrīni noteiktie drošības pasākumi, kas ieviesti, apzinoties Latvijas veselības aprūpes sistēmas kapacitāti un pieejamās individuālo aizsardzības līdzekļu rezerves.
Skaidrojot Latvijas testēšanas pieeju, infektologs norādīja, ka patlaban primāri tiek strādāts pie skrīningu veikšanas jeb plašas testēšanas sociālās aprūpes centros un iestādēs, kur prioritāri būtu jāuztraucas par uzliesmojumu agrīnu konstatēšanu. Viens no secinājumiem, kas izriet no šādas pieejas - pastāv liels skaits asimptomātisku pacientu, norādīja Dumpis.
Lūgts nosaukt citas valstis, kas, pēc infektologa domām, ir bijušas veiksmīgas Covid-19 izplatības kontrolēšanā, Dumpis minēja Slovākiju un Gruziju, piebilstot, ka arī Grieķija, kur līdzīgi kā Latvijā veselības aprūpes sistēma ir relatīvi vāja, ir virzījusies mums līdzīgā virzienā.
Tikmēr aizsardzības ministrs, apkopojot faktus par Covid-19 izplatību Latvijā, vēstīja, ka liela nozīme Covid-19 izplatības ierobežošanā bija valdības paļaušanās uz epidemiologu un infektologu ieteikumiem, relatīvi mazā populācija un sabiedrības disciplinētība.