Kā ziņots, E-Saeimas tehnoloģisko risinājumu izstrāde ir uzticēta pagājušā gada rudenī dibinātam uzņēmumam "I", kura vienīgais īpašnieks ir Kirils Solovjovs, aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā. Interneta blogos Solovjovs vietām pieteikts kā "Latvijas redzamākais hakeris", jo viņš sniedz pakalpojumus, kas saistīti ar IT drošību, datu ieguvi un analīzi.
Solovjovs aģentūrai LETA iepriekš stāstīja, ka viņa komanda iepriekš ir strādājusi, septiņus gadu laikā "nodrošinot augstākās klases IT drošības, konsultāciju, izstrāžu un apmācību pakalpojumus Latvijas tirgū".
Viņš atzīmēja, ka šī nav pirmā reize, kad "Possible Security" sadarbojas ar valsts sektoru dažādu IT jautājumu risināšanā. Pēc viņa sacītā, uzņēmuma vērtība un sadarbības princips ir nodrošināt klienta IT sistēmu drošību un to nepārtraukti paaugstināt.
"IT rīka izstrādē izaicinājums ir precīzi uztvert klienta vajadzības un vēlmes, taču Saeimas sēdes norisi detalizēti reglamentē Saeimas Kārtības rullis, tādējādi ir skaidrs, kas tieši no mums tiek sagaidīts," atklāja IT pārstāvis.
Viņš pauda, ka izstrādes procesā piedalās arī Saeimas Administrācijas komanda, sniedzot būtisku atbalstu. "Tāpat svarīgs veiksmes faktors ir mūsu komanda, kurā apvienojušies gan eksperti ar padziļinātām zināšanām par Saeimas darbību, gan vieni no labākajiem IT speciālistiem," piebilda Solovjovs.
Solovjos uzsvēra, ka risinājumam ir jābūt drošam, ērtam, intuitīvam un nepārprotamam, kā arī piemērotam cilvēkiem ar ļoti dažādām datora lietošanas prasmēm un paradumiem. Viņš atklāja, ka uzņēmums piesaistījuši apakšuzņēmēju "Turn Digital". Kopā ar šī uzņēmuma speciālistiem saskarne jau tika testēta ar vairākiem Saeimas deputātiem, lai pārliecinātos par tās ērtumu.