Ir pilnīgi skaidrs, ka sabiedrībā pastāv zināmi aizspriedumi pret cilvēkiem, kuru ķermenis ir lielāks par vidējo - par to nepārprotami liecina figūras, kuras ikdienā redzam no skatlogiem, žurnālu vākiem un dažāda veida ekrāniem. Taču - vai šie aizspriedumi ir vienādā mērā attiecināmi uz abu dzimumu pārstāvjiem? Portāls "Vice" ir publicējis cilvēka, kurš piedzīvojis līdzcilvēku attieksmi abos dzimumos, pieredzes stāstu.
Šokolādes tāfelīte, kas dod superspējas
Kad piedzimu, mani pasludināja par meiteni. Lai arī man tas nekad nešķita pareizi, es dzīvoju ar šo identitāti 48 gadus - biju meita, māsa, mazmeita, māsīca, lesbiete, sieva un māmiņa, kas man nesa vislielāko prieku.
49 gadu vecumā es sāku savas pārmaiņas. 52. dzimšanas dienā es jau biju vīrietis gan likuma, gan sabiedrības, gan savu hormonu priekšā. Tiesa, tas nekā neatcēla manu dziļo saikni ar sievišķību, sieviešu tiesībām un feminista skatupunktu - nu man vienkārši bija bārda.
Esmu dzīvojis dzīvi divos dzimumos un abos no tiem esmu bijis resns.
Manas attiecības ar savu ķermeni vienmēr ir bijušas sarežģītas. Bērnībā ļoti ķermeniski reaģēju uz kleitām, meiteņu rotaļlietām, rozā krāsu un citiem sabiedrībā pieņemtiem sievišķības atribūtiem. Es biju gara un 11 gadu vecumā man vairs nederēja pat pieaugušu sieviešu kurpes. Par spīti kaunam, ko izjutu par to, ka nu pārvietošos "zēnu apavos", nespēju apslāpēt vēlmi pēc tiem.
Es biju atlētiska, taču tālu no tā, ko varētu saukt par sievišķīgu - trešajā klasē kāda skolotāja mani nosauca par ziloni. Nesapratu, kāpēc, taču jutu, ka tas ir kaut kas slikts, ka es esmu slikta. Klases fotogrāfijās vienmēr stāvēju aizmugurē ar garākajiem zēniem. Daudzas reizes mana kvēlākā vēlēšanās bija, kaut es vienkārši varētu pazust kaut kur starp mazajām meitenēm pirmajā rindā.