"No 2015. līdz 2017. gadam ieskaitot, precīzi nezināmā ne mēnesī, ne datumā viens cilvēks esot devis Sparānam kukuļus trīs reizes ar divu starpnieku starpniecību kopumā par summu 35 tūkstoši eiro. Tātad vienreiz viņš esot devis vai nu 2015. vai 2016. gadā caur vienu starpnieku 25 tūkstošus eiro, it kā esot nodevis. Pats iesniedzējs nevar atcerēties ne mēnesi, ne datumu, ne pat aptuvenu laika posmu, kad tas varēja notikt. Un pēc tam viņš divas reizes pa 5000 eiro esot devis citam starpniekam arī nodošanai Sparānam," sacīja Zvērināts advokāts Aleksandrs Berezins.
Nauda esot dota, lai no Sparāna dabūtu informāciju, kas atrodas specdienestu rīcībā attiecībā par šo iesniedzēju interesējošo objektu.
"Otra lieta, par kuru it kā dota šī nauda ir, lai Sparāns, izmantojot savu stāvokli, sakārtotu problēmas ar konkrētu iesniedzēju interesējošu objektu. Tas tā arī nekad nav ticis izdarīts un, tiekoties ar Sparānu vairākkārt, nekad arī netika vaicāts, vai viņš kaut ko vispār ir darījis par šo naudu," Berezins turpināja.
Sparāna aizstāvji uzskata, ka lieta ir safabricēta, lai iegūtu atļauju kratīšanai Sparāna mājās, lai atrastu jebko, kas viņu kompromitētu. Par to liecinot tas, ka kratīšanā piedalījies arī narkotiku meklēšanas suns.
"Trešā lieta, kas vedina domāt, ka šis cilvēks ir sniedzis nepatiesu informāciju, ir tas, ka viņš atrodas apcietinājumā. Un ir vispārzināms tajā vidē, kur strādā operatīvie darbinieki un specdienesti. Šis cilvēks, kas atrodas cietumā, ir īpaši ietekmējams, ar viņu ir ārkārtīgi vienkārši vienoties, ka viņš uzražo kaut ko tādu, kas ir nepieciešams dienestam, par to saņemot pretī kaut kādu labumu," viņš stāstīja.