Viņu nodarbošanās gan sižetā nav minēta, un abi pieteikti tikai kā vecāki. "Nu, iztulko, ko viņi grib. Kuru vārdu tu nesaproti?" tā savam bērnam sižetā saka Krjukova. Bērns atbild, ka visu, un sižeta vadītāja secina, ka krievu ģimenes pilnībā pārstājušas saprast, ko vēlas latviešu skolotāji, bet Latvijas valdība šo bērnu traumu nesaprotot.
Dorofejevs gan sižetā norāda, ka skolas uzdevumus var sūtīt arī krievu valodā un ministrija to neaizliedz, bet tas netiekot darīts. Par to gan sižetā vairs netiek runāts, arī skolas vai Izglītības ministrijas skaidrojuma tajā nav, tikai atgādināts par iepriekš LKS rīkoto mītiņu un kā risinājums piedāvāts Krjukovas izvēlētais ceļš. Proti, ģimenei kļuvis daudz vieglāk, kad bērni pārgājuši uz tālmācības skolu (visticamāk, Krievijā), taču tas esot dārgi.
Vecie cilvēki esot atstāti bez veselības aprūpes
Vēl vienā mediju materiālā izceltas problēmas veselības aprūpē, nepamatoti apgalvojot, ka sistēma Latvijā nav gatava slimības apmēram. Rakstam, kas tapis pēc Krievijas televīzijas "NTV" sižeta, dots virsraksts "Covid-19 epidēmija: Latvijā un Lietuvā gados veci cilvēki paliek bez medicīniskās palīdzības."
Apgalvojumam vismaz attiecībā uz Latviju sižetā nav nekāda pamatojuma. Tas balstīts uz slimības uzliesmojumu Lietuvas pilsētā Ukmerģē, kur nomira trīs cilvēki un saslima vairāki ārsti, pēc kā 240 mediķu esot pašizolējušies. Tas izraisīja būtisku medicīniskā personāla trūkumu Ukmerģes slimnīcā. "NTV" līdzīgi piemin saslimušos mediķus Rēzeknē, lai gan tur situācija nebija ne tuvu tik bīstama kā Lietuvā un cilvēki bez aprūpes nepalika.
Sižetā tiek runāts par to, ka Latvijā ir mediķu trūkums kopumā un papildu argumentācijai intervēts bijušais Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis, lai gan viņa teiktais ir par potenciālu izdegšanu, nevis slimnieku atstāšanu bez aprūpes Covid-19 laikā.
Sižetā nav pausts, ka Latvijā slimības izplatība ir salīdzinoši mazāka nekā kaimiņvalstīs un daudzviet citur Eiropā. Arī Covid-19 izplatības dēļ noteiktie ierobežojumi ne tuvu nav starp stingrākajiem.