Pompeo bija viens no vairākiem Trampa administrācijas ierēdņiem, kurš svētdienas rīta šovos apsprieda koronavīrusu. Kādreizējas CIP direktors ir viens no agresīvākajiem Ķīnas kritiķiem valdībā. Pompeo vairākkārt vainojis Ķinas Komunistu partiju par pierādījumu slēpšanu un ASV ekspertu nelaišanu Uhaņas Virusoloģijas institūtā.
Ķīnas valdība ir stingri noraidījusi, ka vīruss izmucis no laboratorijas, kādā brīdī minot, ka to radījusi ASV armija.
Laikraksts jau ceturtdien vēstīja, ka Trampa administrācija mēģināja izdarīt spiedienu uz izlūkdienestiem, lai tie meklē pierādījumus, kas apstiprinātu teoriju par vīrusa sākšanos laboratorijā. Daži izlūkošanas analītiķi bažījās, ka spiediens radītu neobjektīvus slēdzienus un ka to varētu izmantot kā politisku ieroci, pieaugošajā cīņā ar Ķīnu.
Ceturtdien ASV Nacionālā izlūkošanas direktora birojs izplatīja paziņojumu, ka turpina "stingri izmeklēt jauno informāciju un izlūkošanas datus", lai noskaidrotu, vai slimības uzliesmojums sākās no slimiem dzīvniekiem vai arī "tas bija Uhaņas laboratorijā notikušia negadījuma rezultāts".
Teorijas viena otru neizslēdz. Daži ierēdņi, kuri iepazinušies ar slepeniem izlūkošanas ziņojumiem, saka, ka ir iespējams, ka ar koronavīrusu inficēts dzīvnieks tika iznīcināts, un procesa laikā nejauši inficējies darbinieks.