Cik daudz kopīgi pavadītā laika ir par daudz?
"Suņi ir rituālus mīloši dzīvnieki - šiem mīluļiem ir ļoti svarīgi, lai viņu dzīvē ir konstants ritms un tajā nav daudz izmaiņu. Paškarantīnas laikā suns var pierast pie jaunas kārtības, jo saimnieks visu laiku ir mājās un mīlulim mainās laiki, kuros viņš var ar savu cilvēku mijiedarboties - paspēlēties, kaut ko paprasīt vai arī vienkārši biežāk saņemt saimnieka uzmanību," stāsta eksperts.
Eksperts brīdina, ka tajā brīdī, kad mums visiem sāksies ierastais dzīves ritms, suni var pārņemt kaut kas līdzīgs panikai - tiesa, laikā, kad saimnieks ir mājās, maz ticams, ka kaut kas par to liecinās.
"Mīlulis zaudē drošības sajūtu un mieru, jo ir jau pieradis pie noteikta veida aktivitātēm ar savu saimnieku un dienas ritma, kas tagad strauji mainās.
Kucēni, kuri būs pieraduši pie nepārtrauktas saimnieka klātbūtnes, nu baidīsies no atšķirtības un palikšanas vienatnē. Izmaiņu radītā panika var izraisīt nepatīkamas blaknes - suns, palicis viens, sāk ārdīt māju. Tiesa, te jāapzinās, ka mīlulis to nedara, lai kādam ieriebtu, - tas nav suņu dabā," atklāj suņu skolas treneris.