Lietuviete Vera Geramiščika-Pulko ir mediķe Viļņas Universitātes Santaras klīnikas slimnīcā. Viņa ir viens no tiem cilvēkiem, kurš ar atrodas frontes pirmajā līnijā, cīnoties ar Covid-19. Sarunā ar portālu "15min" lietuviete pastāstīja par situāciju valstī un to, ko piedzīvo mediķi Covid-19 pandēmijas laikā.
Covid-19 pandēmijas sākums Lietuvā
Ārste norāda, kā sākumā bijis ārkārtīgi grūti, jo neviens no medicīnas iestādes darbiniekiem nezināja, ar ko būs darīšana.
"Kad sazinājos ar kolēģiem, sapratu, ka slimnīcā jau valda nemierīga gaisotne, jo neviens nezināja, kas mūs sagaida. Jau tad zinājām, ka risks inficēties ar vīrusu ir ļoti augsts," norādīja Geramiščika-Pulko.
Ārste atzīst, ka daudziem viņas kolēģiem ir bērni, kurus vēl nav iespējams atstāt bez uzraudzības. "Daudziem pēc darba ir jāatgriežas ģimenēs, kas rada vēl lielākus riskus. Bija riskanti bērnus nogādāt vecvecākiem un, kā zināms, vecāka gada gājuma cilvēki ir riska grupā."
29. martā Viļņas slimnīca saņēma izsaukumu no Slimību profilakses un kontroles centra, ka ar Covid-19 ir inficējies kāds cilvēks. "Mūsu brigādei bija jābrauc uz mājām pakaļ inficētājai personai speciālos aizsargtērpos un jānogādā pacients intensīvās terapijas nodaļā."
"Tas bija īsts murgs, jo mums tas bija kaut kas jauns. Tas bija pirmais Covid-19 pacients, kurš bija jāaprūpē.
Domāju, ka mums veicās diezgan labi, lai gan fiziski strādāt bija ļoti sarežģīti. Strādāšana aizsargtērpos radīja sajūtu, ka atrodos siltumnīcā," stāstīja ārste.