Situācija pēc ārkārtējā stāvokļa beigām
Eksperte atzīst, ka pēc ārkārtējās situācijas beigām kaķa uzvedība atkal var mainīties. "Jau ikdienas dzīvē novērojams, ja saimnieks aizbrauc atvaļinājumā vai ilgāku laiku neatrodas mājās, tad kaķi var izrādīt nepatiku."
"Ir zināms, kāds viņiem ir raksturs. Kaķi ļoti skaisti māk parādīt, ja viņiem kaut kas nepatīk.
Viņi var, piemēram, pačurāt kaut kur, kas nozīmē, ka viņi iezīmē savu teritoriju. Tāpat var atstāt arī nepatīkamas dāvanas – savus izkārnījumus," novērojumos dalījās Fomičeva.
Eksperte atzīmē, ka kaķiem ir raksturīgi signalizēt, ja kaut kas ir mainījies un viņiem tas nepatīk.
"Tādā veidā viņi parāda, ka par kaut ko pārdzīvo. Savukārt tas ir vienīgais veids, kā viņi var to izrādīt."
Fomičeva norāda, ka šādā situācijā saimniekiem ir jāpadomā, kā izeju no šīs ārkārtējās situācijas mājdzīvniekiem padarīt mazāk traumatisku.
"Ir arī ļoti jūtīgi kaķi, kuri tiešām var sākt stresot, kā rezultātā viņi var kļūt ļoti bailīgi. Sliktākajā gadījumā pat nepieciešamas nomierinošās zāles. Galvenais, ko darīt, kad ārkārtējā situācija beigsies, – pēc darba vajadzētu pievērst papildu uzmanību (paspēlēties un kopīgi pavadīt laiku).
Izmaiņas cilvēka uzvedībā
"Par cilvēka uzvedības izmaiņām runājot, šeit daudz kas ir atkarīgs no paša cilvēka. Ir skaidrs, ka dzīvnieka klātbūtne var novērst uzmanību un ietekmēt darba kvalitāti. Tiesa, no otras puses, tā kā tagad esam norobežoti no sociālās dzīves, tad kaķi var kļūt par tās aizstājējiem, īpaši cilvēkiem, kuri dzīvo vieni," atzīmē eksperte, sakot, ka "šis ir koks ar diviem galiem".