Kaut arī mācības notiek attālināti, dzīvība augstskolu kopmītnēs joprojām ir jūtama. Studenti aizvien lieto koplietošanas virtuves, labierīcības un dušas, taču pēc Tartu notikuma daudz stingrāk ievēro drošības pasākumus.
Augstskolas ir pārliecinātas, ka situācija ir droša. Arī studenti esot piesardzīgi, tomēr iemītnieku kopmītnēs ir mazāk. Ja agrāk biznesa augstskolas "Turība" kopmītnēs mitinājās ap 700 studentu, tagad palikuši 400.
"Pēc ārkārtējā stāvokļa izsludināšanas, protams, bija satraukums, daudzi studenti devās mājās. Ir studenti, kurus māc bažas par iztikšanu, taču pašvaldība nākusi pretim. Ir iespēja vērsties Rīgas pašvaldības sociālajā dienestā, pieņemu, ka jau šonedēļ būs pirmie iesniegumi," stāsta augstskolas "Turība" attīstības direktore Marta Kive.
Students no Indijas Jaašvants atzīst, ka daudzi studiju biedri ir izmisumā. Tie, kas strādāja viesmīlības biznesā, darbu ir pazaudējuši. Arī vecāki vairs nevar atļauties atsūtīt naudu. Mājās tikt nevar, jo robežas slēgtas. Starptautiskie studenti, sākot studijas "Turībā", ir iemaksājuši 500 eiro depozītu, ko var izmantot pārtikai.
"Situācija ir ļoti traģiska, bet neko darīt. Psiholoģiski daudzi ir izmisumā, tomēr mēs turamies kopā kā ģimene. Neviens lieki ārā neiet. Studējam, kopīgi gatavojam ēdienu, visi ir motivēti. Istabas nav pilnas, lielākoties tajās dzīvo divi, trīs studenti. Ir arī izolācijas istaba, ja nu kāds sajūtās slikti vai ir atgriezies no ārzemēm," pastāstīja Jaašvants.