Aizsardzības ministrija ir saņēmusi viltus ziņu, kurā e-pasta vēstules veidā pārsūtīta itkā NATO ģenerālsekretāra Jensa Stoltenberga parakstīta vēstule Lietuvas aizsardzības ministram Raimundam Karoblim par NATO spēku izvešanu, aģentūru LETA informēja ministrijā.
Aizsardzības ministrija saņēmusi viltus ziņu par NATO karaspēka izvešanu no Lietuvas (3)
Vēstulē apgalvots, ka NATO izvedīs paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas karavīrus no Lietuvas saistībā ar Covid-19 izraisīto krīzi.
Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) norādīja, ka NATO ir apliecinājusi, ka izsūtītā vēstule ir nepatiesa, atkārtoti uzsverot apņemšanos saglabāt savu klātbūtni Baltijas valstīs un Polijā, kur izvietotas daudznacionālās kaujas grupas.
"Šī viltus ziņa liecina par to, ka Covid-19 krīzes laikā sabiedrībai jābūt īpaši vērīgai, izvērtējot informāciju publiskajā telpā, lai neļautos provokācijām," pauda Pabriks.
AM uzsvēra, ka NATO ir vienota cīņā pret dezinformāciju, kas saistīta ar koronavīrusa izplatību un ir apliecinājusi, ka turpinās cieši sadarboties ar sabiedrotajiem un partneriem, lai identificētu, atklātu un apkarotu viltus ziņas.
Lietuvas Aizsardzības ministrija arī jau ir brīdinājusi, ka tiek izplatīta viltus ziņa, kurā NATO ģenerālsekretāra vārdā tiek apgalvots, ka no valsts paredzēts izvest tur dislocētos NATO karavīrus.
Jau ziņots, ka Baltijas valstīs un Polijā izvietoto NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot tās solidaritāti un apņēmību aizstāvēties pret jebkāda veida agresijas izpausmēm.
Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido ap 1400 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.