Tāpat "Drossinternets.lv" ir saņemts ziņojums par mācību stundu, kuras laikā klases biedri videokonferences platformā čatā pazemoja citu klasesbiedreni, rakstot rupjības un zīmējot uz ekrāna nepiedienīgus zīmējumus. To redzēja visi klases biedri un skolotāja.
Ja skolotāja būtu izmantojusi atbilstošus drošības iestatījumus, liedzot citiem rakstīt čatā vai "pārņemt" ekrānu, nekas tāds nebūtu noticis, skaidroja Līcītis.
"Pēdējā laikā aktualizējušās problēmas, kad sapulču un mācību norisi iztraucē "nelūgti" viesi vai skolēni demonstrē visatļautību. Visbiežāk problēmas rodas nevis rīku izstrādātāju vainas dēļ, bet gan nezinošu vai negodprātīgu lietotāju dēļ. Tāpēc, lai tehnoloģiju sniegtās iespējas attālinātās mācīšanās un strādāšanas laikā tiktu izmantotas bez starpgadījumiem, aicinām pedagogus un ikvienu, kas rīko sapulces tiešsaistē, pārliecināties, ka visi priekšnoteikumi drošai videokonferences organizēšanai ir ievēroti," uzsvēra "Drossinternets.lv" vadītāja Maija Katkovska.
Savukārt "Cert.lv" vadītāja Baiba Kaškina skaidroja, ka ikvienam digitālam risinājumam ir iespējamas ievainojamības un ir trūkumi.
"Nepastāv universāls, absolūti drošs risinājums, kas būtu vienlaicīgi lietotājam draudzīgs, nodrošinātu pilnu konfidencialitāti un būtu operatīvi ieviešams bez papildu finanšu, tehniskajiem un cilvēkresursiem ārkārtas situācijā," viņa pauda.
Runājot par sabiedrībā un medijos plaši apspriesto telekonferenču rīku "Zoom", Kaškina uzsvēra, ka svarīgi saprast - jo populārāks kļūst kāds produkts, jo lielāku uzmanību tam pievērsīs gan informācijas tehnoloģiju drošības eksperti, gan mediji un sabiedrība.