Šodienas redaktors:
Dace Otomere
Iesūti ziņu!

Vientulība var būt kaitīgāka par dienā izsmēķētām 15 cigaretēm

Raksta foto
Foto: Pexels / CC0 Licence

Pētījums liecina, ka jauni cilvēki jūtas daudz vientuļāki nekā pensionāri. Visvientuļāk jūtas tieši Z-paaudze (jaunieši vecumā no 18 līdz 22 gadiem). Izrādās, ka vientulība varot kaitēt pat vēl vairāk nekā dienā izsmēķētas 15 cigaretes, vēsta medijs "Vice".

Pētījumā tika aptaujāti dažāda vecuma 20 000 amerikāņi. Viņi aizpildīja "Vientulības skalu".

Atklājās, ka jauniešiem ar visaugstāko sociālo mediju lietošanas līmeni bija tādas pašas vientulības izjūtas kā tiem, kuri sociālos tīklus tik pat kā nemaz neizmanto.

"Nozīmīga sociālā mijiedarbība" bija tas, kas cilvēkiem liek justies labāk, norādīja apdrošināšanas firmas "Cigna" izpilddirektors Deivids Kordani, kas bija pasūtījis pētījuma izstrādi. Šķiet, ka "sociālā mijiedarbība" sevī neietver "mēmju" sūtīšanu un čatošanu.

Vairāk nekā puse no aptaujātajiem Z-paaudzes dalībniekiem atzīmēja teju maksimālu atzīmi pie jautājuma, cik vientuļi viņi jūtas. Savukārt vairāk nekā 90% cilvēku, kuri ir vecāki par 72 gadiem sacīja, ka jūtas "normāli".

Ja jūs brīnieties par cigarešu faktu, tad tas tiek pieminēts, jo izteikta vientulība varot radīt stresu, toties stress novest pie hroniska iekaisuma līdzīgi kā regulāra smēķēšana.

Pētījumā tika piedāvāti veidi, kā mazināt vientulību. Tie ir diezgan pašsaprotami: izgulēties, pavadīt laiku kopā ar ģimeni, vingrot un nepārstrādāties - tos visus ir viegli ieteikt, bet grūtāk, kā jūs, iespējams, ziniet, ieviest ikdienā.

Visas šīs darbības vairāk vai mazāk ir saistītas ar tālruņa nolikšanu malā, pat ja pētījumā nav tieši secināts, ka sociālie mediji mūs nomāc. Iespējams, jūsu vecvecāki nemāk nosūtīt īsziņu vai čatot, bet viņus tas nemaz neuztrauc.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu