"PNB Bankas" aktīvi no 533 miljoniem pērnā gada septembrī šā gada martā bija sarukuši līdz 2178 miljoniem.
Finanšu un kapitāla tirgus komisijas
FKTK Uzraudzības departamenta direktore Nora Dabure "Nekā personīga" skaidroja, ka, kamēr "banka darbojas, aktīvi tiek vērtēti pēc darbības turpināšanas principa, savukārt, bankai atrodoties jau maksātnespējas procesā, bankas aktīvi tiek vērtēti pēc darbības neturpināšanas principa".
Gala rezultāts, kas ir aktīvu vērtība, ir atšķirīgs, sacīja Dambure.
"Protams, mēs nevaram izslēgt arī kaut kādu negodīgu rīcību, tīri teorētiski runājot. Savukārt visus šos te aspektus rūpīgi vērtē arī bankas administrators," pauda Dambure. "Mēs kā uzraugi neesam samazinājuši uzraudzības darba apjomu un turpinām rūpīgi sadarboties ar administratoru."
Kā "Nekā personīga" skaidroja Krastiņš, pirms vēršanās "tiesībsargājošās iestādēs, ir precīzi jākonstatē, kas tad ir pārkāpts vai kāds nodarījums ir nodarīts".
"Tad, kad tas ir konstatēts un ir savākti arī attiecīgi pierādījumi, tikai tad var sekot kaut kāds nākošās darbības - vai vēršanās tiesā vai tiesībsargājošās iestādēs," sacīja administrators.
Kopš septembra "PNB bankas" maksātnespējas process izmaksājis septiņus miljonus eiro. Administrators mēnesī saņem 75 tūkstošus eiro. Divarpus miljoni tikuši auditoriem "Ernst & Young".
Krastiņš raidījumam atklāja, ka no apstiprinātā likvidācijas plāna ir paredzēts, ka kopējais maksātnespējas procesā prognozētais budžets varētu būt aptuveni 12-15 miljoni eiro.
"Tur, protams, iekšā ļoti liela pozīcija ir tieši ar tiesvedībām saistītās izmaksas. Viena no lielākām pozīcijā tieši sastāv tiesvedības, kas ir ārpus Latvijas," sacīja Krastiņš, piebilstot, ka pašlaik aktuālas ir aptuveni 30 tiesvedības.