Koronavīrusa izraisīto nāves gadījumu pieaugums pārmācis Ekvadoras lielākās pilsētas Gvajakilas veselības aprūpes dienestus un apbedīšanas birojus. Līķi uz ietvēm un izmisušas ģimenes ir kā brīdinājums tam, kas var notikt arī citviet reģionā, vēsta ASV laikraksts "The New York Times".
Uz ietvēm atstāti līķi. Varasiestādes ar grūtībām spēj izsekot mirušo skaitam. Apbedīšanas birojiem beigušies zārki, tādēļ tiek izmantotas kartona kastes, ko ražo uzņēmumi, kas parasti pārvadā banānus un garneles.
Nelaime, kas notiek Ekvadoras biznesa galvaspilsētā Gvajakilā, sniedz baisu ieskatu tajā, kā Latīņamerikas valstu valdību spēju reaģēt uz koronavīrusa pandēmiju izkropļo nevienlīdzība, vāji attīstīti sabiedriskie pakalpojumi un trauslas ekonomikas, kas novērojams daudzviet reģionā.
"Tas, ko mēs redzam Gvajakilā, var notikt vairumā Dienvidamerikas lielo pilsētu, kur kosmopolītiskas bagātības sadzīvo ar plaši izplatītu nabadzību,"
sacīja Aleksandra Monkada, kura Ekvadorā vada starptautiskās palīdzības organizācijas CARE darbu.
17 miljonu apdzīvotajā valstī ir viens no augstākajiem koronavīrusa inficēšanās un nāves gadījumu skaits uz iedzīvotāju skaitu Dienvidamerikā.
Joprojām nav skaidrs, kāpēc tas tik smagi skāris Ekvadoru. Daži eksperti uzskata, ka vīruss valstī nonācis ciešu migrācijas saišu ar Itāliju un Spāniju dēļ. Pēc tam tas izpleties Ekvadorā, jo valstī laikus netika ieviesta sociālā distancēšanās.
Pēc jaunākajiem pieejamajiem datiem, otrdien, 7. aprīlī, oficiālais nāves gadījumu skaits valstī pieauga līdz 220. Vēl 182 nāves gadījumi reģistrēti kā "iespējami", bet nav apstiprināts, ka to cēlonis bija Covid-19. Šie rādītāji ir augstāki nekā Ekvadoras kaimiņvalstīs ar lielāku iedzīvotāju skaitu - Peru un Kolumbijā.