:format(webp)/nginx/o/2020/04/04/13041232t1hb87e.jpg)
Daudz amerikāņu ignorē Covid-19 apturēšanai organizētos drošības pasākumus, turklāt ar to lepojas savos sociālo tīklu profilos, ziņo portāls "Mashable".
Nācijas labākie infekcijas slimību pētnieki ir vairākkārt brīdinājuši un pat lūgušies amerikāņus praktizēt sociālo distancēšanos, lai cīnītos ar lipīgā koronavīrusa straujo izplatību.
Sakarā ar kritisko analīžu trūkumu, neviens nezina, cik daudz amerikāņu ir inficēti, kā rezultātā Covid-19 ir 10 reizes nāvējošāks nekā gripa. Svētdien, 29. martā, Hārvardas universitātes epidemiologs Marks Lipsits uzsvēra, ka patiesais infekciju skaits noteikti ir daudz lielāks nekā apstiprināti gadījumi.
Kamēr ir cilvēki, kas noteiktos drošības pasākumus ievēro, daudzi šo prasību ignorē un lielās ar to internetā. Piektdien, 3. aprīlī, un sestdien, 4. aprīlī, cilvēku pārpildīti bāri tika novēroti Ņujorkā, Našvilā, Bostonā un Čikāgā.
Tiem, kuri uzskata, ka profesionāļu norīkojumus drīkst ignorēt, pētnieku uz situāciju iesaka paskatīties no šāda skatpunkta - ar vīrusu inficēsies 20% līdz 60% cilvēku visā pasaulē. Visneaizsargātākie ir tieši vecāka gada gājuma cilvēki. Pašizolējoties, iespējams, izdosies pasargāt savus vecvecākus.
"Sociālā distancēšanās ir balstīta uz altruisma principa. Pret visiem tagad vajadzētu izturēties kā pret savu 80 gadus veco vecmammu," teica "Johns Hopkins School" infekcijas slimību praktikants Džons Hopkins.
Ļoti daudz cilvēku, iespējams, nemaz neapzinoties to, ka vīrusu var pārnēsāt arī bez simptomiem, noteikti nedomā par sabiedrības interesēm.
St. Patrick’s Day partiers hit the town over officials’ pleas amid coronavirus outbreak https://t.co/OaqgrgfaVb pic.twitter.com/mZUKITFj78
— Jake Wittich (@JakeWittich) March 14, 2020
Downtown Nashville is undefeated. pic.twitter.com/BFIOzukFct
— Janna Abraham (@SportsPundette) March 15, 2020
I just went to a crowded Red Robin and I'm 30.
— Katie Williams (@realkatiejow) March 14, 2020
It was delicious, and I took my sweet time eating my meal. Because this is America. And I'll do what I want.
How many old folks will have to die because the 26 year olds of Brooklyn love going to the single worst bar in America? https://t.co/yfpM9HXrUj
— willy (@willystaley) March 14, 2020
Boston Police say they did NOT close down Southie bars early last night. Some bars did close well before 1am. This was what it looked like earlier in the day despite social distancing recommendations of 6 feet by city & state leaders. #COVIDー19 #WCVB pic.twitter.com/YxNdBZzbe1
— Josh Brogadir (@JoshBrogadirTV) March 15, 2020
I gave 4 rides tonight, all of them going to bars or clubs. After the 4th, I logged off, pulled into a parking lot, and sobbed. No one is quarantining. No one is listening. They don't know it yet, but they are killing each other. The sense of hopelessness is overwhelming.
— Your Rideshare Driver (@ride_trips) March 15, 2020
"Sociālā distancēšanās ir ļoti efektīvs paņēmiens," teica Jeila Universitātes profesore Akika Ivasaki.
"Sociālā norobežošanās ir viens no visefektīvākajiem instrumentiem," piekrita veselības eksperte Sūzena Vilarda.
You are young and still wanna go out to bars cause you think, meh, I won't get this virus or if I do, it won't hit me hard. Read this: pic.twitter.com/n25Ch1E3kY
— Michael Barbaro (@mikiebarb) March 14, 2020
Protams, sociālā distancēšanā nav vienīgais svarīgais paņēmiens vīrusa apturēšanā. Tik pat būtiski ir ārstēt un pilnībā izolēt jau ar Covid-19 inficētos.
"Lai mums izdotos šo pārvarēt, ir nepieciešams neiedomājams sabiedrības atbalsts," teica Kamerons.
Jau ziņots, ka līdz sestdienai, 4. aprīlim, ASV apstiprināti 300 565 Covid-19 gadījumi.