Savukārt tiem kaķiem, kas dodas ārā, nagus ieteicams negriezt nemaz, jo jāatceras, ka kaķim nagi kalpo, gan lai aizstāvētos, gan lai kāptu kokos vai uzlēktu uz sētas. Kaķis, kuram ir nogriezti nagi, suņa uzbrukuma gadījumā būs bezpalīdzīgs.
Kad mīlulim no nagu griešanas ir bail
Ir būtiski atcerēties, ka dzīvnieku pie nagu griešanas ir jāsāk radināt jau no mazotnes. Tomēr, ja kucēna vecumā šī pieradināšana ir nokavēta, arī vēlākā vecumā ir iespējams mīlulim iemācīt ko jaunu.
"Pat ja ir liels suns, kuram labi nodilst nagi, viņš tāpat ir jāradina pie tā, ka drīkst aiztikt viņa kājas, pirkstus, griezt nagus. Pat ja tas ir tikai milimetrs vai gandrīz necik, mēs vismaz pieskaramies ar šķērēm pie pirkstiem. Kā es saku, tas būtu jādara vismaz reizi nedēļā - ne jau tāpēc, ka tik bieži jāgriež nagi, bet tāpēc, lai dzīvnieks atcerētos šo procesu," skaidro Ostroga.
Tāpat viņa norāda, ka saimniekam ir rūpīgi jāpārdomā, kādos apstākļos tiek griezti nagi, - vai mīlulim ir ērti?
"Tādas metodes kā dzīvnieka nogāšana ar spēku, lai nogrieztu viņam nagus, ir pilnīgi nepieļaujamas. Kādā brīdī mīlulis pakļausies, bet tas nenozīmē, ka dzīvnieks neizjūt stresu, paniku un sāpes, turklāt šo iemeslu dēļ viņš var kļūt agresīvs un bīstams cilvēkam. Tādēļ jau bērnībā var iemācīt, ka katru reizi, kad mums rokās ir šķēres, viņš dabū našķus, kurus citkārt nedabū. Līdz ar to, ar našķu palīdzību, cilvēks var pamazām sākt skarties klāt mīluļa kājām un nagiem," pamāca speciāliste.