Pasaulē turpinās "Covid-19" krīze - arvien vairāk cilvēku sāk domāt par to, ka tā var skart arī viņus un viņu tuviniekus. Cilvēki reaģē dažādi - kamēr daži to uztver ar vēsu prātu, citiem ziņas izraisa paniku. Par to, kā sadzīvot ar krīzes situācijām, portālam "Apollo" pastāstīja pārmaiņu treneris, ārsts seksologs Arturs Šulcs.
Vienīgās zāles - kritiskā domāšana
Par internetā un ikdienā sastopamiem cilvēkiem, kuri nemitīgi dalās ar nelūgtu informāciju par koronavīrusu, Šulcs saka sekojošo: "Cilvēki, kuri krīt panikā par infekcijas draudiem un dara visu, lai radītu satraukumu citos, ir personas, kurām ikdienā pietrūkst emociju un sajūtu. Viņiem ir izdevīgi, ka notiek kaut kas liels - vienalga, vai tā ir infekcija, vai kāda traģēdija, vai avārija. Cilvēkam, kuram ikdienā trūkst "asuma", šādas situācijas ir īstākā medusmaize, jo viņiem ir iespēja iesaistīties lielākā notikumā un, protams, pieņemt tik ļoti ērto upura lomu."
Eksperts min, ka "panikotāji" zināmā mērā barojas no uztraukuma, no tā gūst savu emocionālo kairinājumu, kamēr vairums cilvēku, kuriem ir sabalansēta dzīve, emocionālo spektru izdzīvo caur savām attiecībām, sociālo un darba vidi, kā arī vaļaspriekiem. Citiem, kuriem šajās sfērās nenotiek gana daudz, pēc Šulca domām, "nākas samierināties ar "otrā lējuma tēju" - šausmināšanos par to, kas noticis ar citiem".
"Pasaulē nemitīgi kaut kas notiek, katru dienu norisinās kāds traģisks notikums.