Savukārt administratīvās teritorijas robežu noteiks Ministru kabinets (MK), nodrošinot administratīvās teritorijas ģeogrāfisko vienotību. MK noteiks arī administratīvās teritorijas, novada pilsētas un novada pagasta robežas noteikšanas un aktualizēšanas kārtību.
Tāpat paredzēts, ka, apvienojot vai sadalot administratīvo teritoriju, kā arī grozot tās robežu, tiks izvērtēta valsts un pašvaldības iedzīvotāju intereses, MK atzinums un ieinteresēto pašvaldību domju lēmumi.
Vienlaikus plānots noteikts, ka administratīvās teritorijas robežu varēs grozīt MK, ja robežas grozīšanas rezultātā republikas pilsēta vai novads un tā teritoriālā iedalījuma vienība saglabās savu statusu un novada teritoriālā iedalījuma vienība netiks pievienota citam novadam vai republikas pilsētai.
MK tāpat paredzētas tiesības noteikt kārtību, kādā sagatavojami un iesniedzami dokumenti, lai veiktu izmaiņas attiecībā uz administratīvās teritorijas iedalījumu, apdzīvotās vietas statusu un administratīvo centru, kā arī kārtību, kādā notiks pašvaldību institūciju, finanšu, mantas, tiesību un saistību pārdale administratīvo teritoriju robežu grozīšanas vai sadalīšanas gadījumā.
Saeimas debatēs deputāte Regīna Ločmele-Luņova (S) aicināja atbildīgajai komisijai nosūtīt deputātiem topošo pašvaldību profilus un karti. Parlamentārietis Andris Kazinovskis (JKP), atsaucoties uz Eiropas pieredzi norādīja, ka Eiropas iedzīvotāju skaits un dzīves līmenis, kas arī noteica, cik kuram reģionam nepieciešams iedalīt līdzekļus.