Kādi ir ieguvumi no gulēšanas vienā gultā ar mīluli?
Tiesa, riski mijedarbojas ar pozitīvajām lietām, un veterinārārste saskatīja vairākus ieguvumus šajā ziņā. "Par ieguvumiem teikšu tā, ka ir veikti ļoti daudzi pētījumi par bērniem, tieši par tādiem, kuriem ir kaut kādi traucējumi, piemēram, autisms. Kontakts ar dzīvnieku cilvēkam tīri emocionāli dod ļoti daudz. Domāju, ka tas ir iemesls, kāpēc mūsdienās vispār cilvēki izvēlas ņemt dzīvniekus, jo viņi grib sajust mīlestību, tuvību un saikni ar savu mīluli," par gulēšanu kopā ar mīluli izteicās Ostroga.
Saiknes izveidošana ar savu mīluli, protams, atkal ir katra paša individuālais darbs. Arvien mazāk un mazāk dzīvniekus izmanto kā darba resursus, bet arvien vairāk un vairāk kā sava veida emocionālo resursu. Eksperte atzīst, ka pētījumi esot pierādījuši, ka saikne ar dzīvnieku mazina stresu un stiprina imunitāti. Tāpat cilvēki, kuri daudz laika pavadījuši ar dzīvniekiem, parasti ir daudz atvērtāki un komunikablāki. Ieguvumu noteikti esot ļoti daudz. Tāpat Ostroga sacīja, ka, viņasprāt, gulēšana kopā ar mājdzīvnieku ietekmē arī cilvēka miegu.
Alerģiju riski
Par iespējamajiem alerģiju riskiem eksperte komentēja, ka esot imunologi, kas speciāli strādājot ar dzīvniekiem un ar alerģijām. Šobrīd tiekot ļoti strādāts pie tā, lai alerģijas varētu ārstēt, un tas ir iespējams ar vakcīnām. Veterinārārste uzskata, ka alerģija var attīstīties, ja tā nekad cilvēkam nav bijusi.
"Jāsāk ir ar to, cik dzīvnieks vispār ir ārstēts no blusām, tārpiem un citām līdzīgām lietām. Otra lieta ir tāda, cik dzīvnieks ir garspalvains. Noteikti var iztēloties garspalvainu taksi un laikapstākļu ziņā tādu laiku kā rudeni deviņu mēnešu garumā. Tādā gadījumā gulta noteikti būs kā smilšu kaste. Tajā pašā laikā pēc pastaigas var suni nomazgāt un viss būs kārtībā. Domāju, ka tas ir vairāk jautājums par to, kā īpašnieks kopj savu dzīvnieku," kopāgulēšanas higiēniskumu vērtē "PetCity" klīnikas veterinārārste.