Lai gan trūkst datu, kas salīdzinātu pašnāvnieciskas tendences starp dažādu ASV uzņēmumu darbiniekiem, liecības sniedz ieskatu noliktavas strādnieku ikdienā vienā no pasaules lielākajiem uzņēmumiem.
Zvanītājs: Labdien, runā Gregs no "Amazon" krīzes novēršanas centra. Zvanu, lai paziņotu par pašnāvnieciski noskaņotu cilvēku.
Operators: Kas viņa teiktajā liecina par gatavību veikt pašnāvību?
Zvanītājs: Viņš minēja, ka jau kādu laiku domā par pašnāvību un teica, ka ir apsvēris divus iespējamos veidus. Viens ir uzkāpšana uz noliktavas otro vai trešo stāvu un nolēkšana, ko viņš ir arī mēģinājis, otrs – vēnu pārgriešana.
Uzņēmuma pārstāvji portālam "Daily Beast" pauduši, ka firma augstu vērtē savu darbinieku veselību un šī statistika ir "pavirša", turklāt netiek ņemts vērā "uzņēmuma darbinieku skaits, nostrādātās stundas, kā arī tīkla attīstība".
"Mūsu darbinieku mentālā un fiziskā labsajūta ir viena no mūsu galvenajām prioritātēm un mēs lepojamies ar saviem rezultātiem šajās jomās," rakstīts ziņojumā.
"Darbinieks jau kopš pirmās darba dienas vai pieteikties medicīniskajai palīdzībai, kā arī psiholoģiskam atbalstam 24 stundas diennaktī", saka Amazon pārstāvis.
Par līdzīgiem gadījumiem šīs pašas firmas noliktavās vēsta arī britu portāls "Mirror". Biedrība "Organise", kas iestājas par darbinieku aktīvāku iesaisti arodbiedrībās, atklāj, ka 100 "Amazon" darbinieku aptaujā vairāk nekā puse atzina, ka ir cietuši no depresijas.
Astoņi no 100 aptaujātajiem atzinuši, ka ir domājuši par pašnāvību.