Līdzīgās platformās viņš iegulda jau četrus gadus, un pēc Garanča teiktā – liela daļa ir drošas. Bet šīs izrādījās citādas. “Šajā platformā es ieguldīju tādu nelielu naudas summu. Faktiski, lai paplašinātu grozu, diversificētu, un, es atzīšos, es vienkārši biju nolaidīgs,” stāsta J.Garančs, atzīstot, ka zaudējis modrību, vērtējot platformu. Arī banku konti, kas sakumā bija arī Latvijas bankās, platformām mainījušies. “Kuetzal” konts beigās parādījies Maltā. Jānis Garančs spriež, ka bankas attiecās sadarboties.
Platformas “Kuetzal” birojs kādu laiku atradās Rīgā, Strēlnieku un Dzirnavu ielas stūrī, kur intervēt platformas veidotājus brauca arī blogeri, kas parasti stāsta par šāda veida platformām. Piemēram, Jorgens Volfs. Rakstā par platformu, kas tapis 2019. gada maijā, viņš nofotografējies ar platformas veidotājiem - tās vadītāju Albertu Čeveru un projektu menedžeri Romanu Antonovu. 19.decembrī Volfs gan papildināja rakstu, ka ar platformu tomēr kaut kas nav kārtībā, bet šī gada 16. janvārī – ka lapa ir krāpnieciska.
Aktīvisti, veicot savu izpēti, bija atklājuši, ka vairāki projekti, kuros aicina investēt, ir vismaz aizdomīgi. Viens no tiem - “Alborg Petrol”. Latvija reģistrēta degvielas kompānija, kurai “Kuetzal” it kā nodrošinājis 850 000 eiro aizdevumu. Finanšu rādītāji par darbības vērienu neliecina un, kā pārliecinājās Latvijas Televīzija, arī norādītajā adresē – vienā no Mūkusalas biroju ēkām - to atrast nevar.
Ar nu jau pazudušās firmas pārstāvjiem sazināties neizdevās un arī uz vēstulēm “Facebook” viņi neatbildēja. Ēkā, kur agrāk bija “Kuetzal” birojs, ir plāksne par uzņēmuma “AA Capital” klātbūtni. Arī tas saskaņā ar “Lursoft” datiem pieder A.Čeveram. Taču arī tur – klusums.