Šodienas redaktors:
Pauls Jānis Siksnis

Vēl trīs personas aizturētas "RNP liftu lietā"

"Rīgas Namu Pārvaldnieka" izkārtne. Ilustratīvs attēls.
"Rīgas Namu Pārvaldnieka" izkārtne. Ilustratīvs attēls. Foto: Toms Koklītis/LETA

Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) aizturējusi vēl trīs personas kriminālprocesā par iespējamām nelikumībām SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP).

Aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka viens no aizturētajiem ir RNP pagaidu valdes loceklis Ardis Pāvilsons. RNP pārstāvis Krists Leiškalns aģentūrai LETA norādīja, ka Pāvilsons kopš vakardienas atrodas darba nespējā, un uzņēmumam par viņa atrašanās vietu nekas nav zināms.

Tāpat aģentūrai LETA zināms, ka viens no aizturētajiem ir kāda bijusī RNP amatpersona, iespējams, bijušais valdes priekšsēdētājs Aivars Gontarevs.

Neminot identitātes, Valsts policijas preses pārstāve Simona Grāvīte aģentūrai LETA apstiprināja, ka divas personas aizturētas ceturtdien, bet trešā - šodien.

Likums paredz, ka personas var aizturēt līdz 48 stundām. Pēc tam personas jāatbrīvo vai arī tām jāpiemēro drošības līdzeklis, no kuriem bargākais ir apcietinājums. Par apcietinājuma piemērošanu lemj tiesa.

Jau ziņots, ka iepriekš šajā lietā aizturēti pieci RNP darbinieki, kuriem vēlāk piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi. Pagājušajā nedēļā aizturētas vēl divas personas, no kurām viens ir SIA "Liftu alianse" īpašnieks Igors Babkins, kuram tiesa piemēroja apcietinājumu. Savukārt otrai personai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. 

Tāpat ziņots, ka šajā lietā izmeklēšanas darbības 30.janvārī tika veiktas arī RNP galvenajā ēkā Aleksandra Čaka ielā 42.  

Babkins tiek turēts aizdomās par krāpšanu lielos apmēros un noziedzīgi iegūtu naudas līdzekļu legalizēšanu.

ENAP priekšnieks Pēteris Bauska iepriekš žurnālistiem apliecināja, ka kratīšanas veiktas arī uzņēmuma "Liftu alianse" telpās.

ENAP pērn sākts kriminālprocess par iespējamu krāpšanu lielā apmērā organizētā grupā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, ko, iespējams, veikuši vairāki uzņēmumi, kas snieguši pakalpojumus RNP.

Izmeklētās darbības aptver ilgu laika periodu un izmeklēšana notiek par vairākus miljonus eiro lieliem darījumiem. ENAP izmeklēšanas procesā ir sadarbojies ar ārzemju partneriem un netiek izslēgtas iespējamas pēdas arī ārvalstīs.

Tikmēr RNP valde saistībā ar sākto kriminālprocesu uz pārbaudes laiku atstādinājusi no amata pienākumu pildīšanas Tehniskās pārvaldes direktoru Edgaru Akmeni un Tehniskās pārvaldes Elektrosistēmu nodaļas vadītāju Andreju Maļinovski. Kā liecina uzņēmuma mājaslapā atrodamā informācija, Maļinovskis bija iepirkumu komisijas priekšsēdētājs arī liftu apkopes iepirkumā, par kuru ierosināts kriminālprocess. Savukārt Akmens bija Maļinovska vietnieks. 

RNP pieder Rīgas domei. 2018.gadā uzņēmums strādājis ar 59,05 miljonu eiro apgrozījumu un 1,09 miljonu eiro peļņu. 

"Firmas.lv" informācija liecina, ka "Liftu alianse" pieder Igoram Babkinam. Uzņēmums 2018.gadā apgrozījumu palielinājis par 20%, sasniedzot 1 319 939 eiro, bet nopelnījis par 92% vairāk nekā gadu iepriekš jeb 1 214 689 eiro.

Pērn namu apsaimniekošanas uzņēmums AS "Hausmaster" un liftu ražotājs AS "Latvijas lifts-Šindlers" vērsās ENAP ar lūgumu izvērtēt RNP liftu iepirkumu.

Iesniegumā tik norādīts, ka "Hausmaster" kopā ar "Latvijas lifts-Šindlers" piedalījās pārvaldnieka organizētajā konkursā "Liftu tehniskā apkope, plānoto un avārijas remontdarbu veikšana". Konkursa prasības paredzēja, ka ir nepieciešami 134 speciālisti un, lai kvalificētos šim konkursam, finanšu apgrozījumam pēdējo triju gadu laikā jābūt 8 300 000 eiro. Taču visi iesniegtie piedāvājumi, ieskaitot "Hausmaster" un "Latvijas lifts-Šindlers" piedāvājumu, tika noraidīti un konkurss izbeigts.

Neskatoties uz to, RNP divu nedēļu laikā pēc konkursa izbeigšanas organizēja jaunu konkursu - sarunu procedūru, kurā tika uzaicināti piedalīties vairāki uzņēmumi - SIA "Vidzemes lifts", SIA "Avva", SIA "Kone lifti Latvija", SIA "Lifts" un SIA "LVS centrs". "Hausmaster" un "Latvijas lifts-Šindlers" iesniegumā tiesībsargājošajām iestādēm norādīja, ka daļai no šiem uzņēmumiem ir tikai divi-trīs darbinieki, un dažu šo uzņēmumu apgrozījums nav lielāks par 50 000 eiro.

"Neskatoties uz to, ka "Latvijas lifts-Šindlers" un "Hausmaster" bija nepieciešamā kvalifikācija un resursi, lai piedalītos sarunu procedūrā, mēs nesaņēmām uzaicinājumu tajā piedalīties. Rezultātā līgums par liftu uzturēšanu, plānveida un avārijas remontu pakalpojumiem nākamo divu gadu laikā 8 300 000 eiro apmērā tika piešķirts SIA "Liftu alianse" - uzņēmumam bez pietiekamas pieredzes un resursiem šādu līgumsaistību izpildei, kuram ir tikai astoņi darbinieki," bija teikts iesniegumā.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu