Sieviešu tiesības arī mūsdienās ir viena no skaļākajām un apspriestākajām sociālajām kustībām pasaulē. Lai arī mūsdienās reti kurš apšauba to, ka dzimumu starpā jāvalda vienlīdzībai, 19. gadsimta vidū sieviešu stāvoklis bija diezgan neapskaužams. Par savdabīgu brīvības simbolu kļuva parasta sadzīves prece - šujmašīna, vēsta raidsabiedrības BBC krievu versija.
Pāris grašus vērtas mocības
1850. gadā sieviešu līdztiesība šķita kā tāls sapnis. Pāris gadus iepriekš amerikāņu aktīviste Elizabete Keidija Stentone izraisīja ažiotāžu, uzstājoties pirmajā konferencē par sieviešu vienlīdzību ar manifestu "Sajūtu deklarācija" un aicināja piešķirt sievietēm balsstiesības. Pat viņas atbalstītāji to uzskatīja par pāmērīgu soli.
Tajā pašā laikā Bostonā ASV kāds nevieksmīgs aktieris mēģināja nopelnīt naudu ar saviem izgudrojumiem. Viņš īrēja tirdzniecības telpu pie savas darbnīcas, lai tur pārdotu paša izveidota dizaina kokgriezumu mašīnas. Tomēr, neskatoties uz oriģinālo izskatu, neviens to negribēja iegādāties, jo kokgriezumi tajā brīdī nebija modē.
Tad darbnīcas īpašnieks vērsa izgudrotāja uzmanību uz vēl vienu mazāk populāru produktu: šūšanas aparātu. Tiesa, šis produkts nebija diezko iecienīts, jo tas darbojās ļoti neefektīvi. Neskatoties uz to, ka šuvējas darbs tajā laikā bija slikti apmaksāts, vīrietis nolēma, ka viņš varētu veidot savu uzņēmējdarbību, pārdodot uzlabotus šūšanas aparātus.
Šūšana bija smags un laikietilpīgs darbs - viena krekla radīšanā šuvēja ieguldīja aptuveni 14 stundas. Izgudrotājs saprata, ka paātrinot šo procesu, viņš varētu nopelnīt labu naudu. Viņš nekļūdījās - šajā gadsimtā šūšana nebija tikai profesionāla nodarbe - to bija jāprot katrai sevi cienošai mājsaimniecei un vienkārši - sievietei.