"Industra Bank" sabiedrisko attiecību un mārketinga direktore Marita Ozoliņa aģentūrai LETA skaidroja, ka kratīšana bankā nav veikta, taču pirms dažām dienām banka sniegusi policijai nepieciešamos dokumentālos apstiprinājumus atsevišķiem darījumiem, kas bija nonākuši policijas interešu lokā. Viņa uzsver, ka nav nekāda pamata uzskatīt, ka šie darījumi jebkādā veidā būtu saistīti ar bankas un tās darbinieku iespējamām pretlikumīgām darbībām.
Ozoliņa norāda, ka "Industra Bank" ikdienas darbā sadarbojas ar tiesībsargājošām iestādēm un sniedz tām nepieciešamo informāciju. Arī gadījumos, kad klients veic aizdomīgus darījumus, banka nekavējoties par to informējot atbildīgos dienestus.
"BlueOrange Bank" Korporatīvās komunikācijas un mārketinga pārvaldes vadītāja Ingrīda Šmite aģentūru LETA informēja, ka tiesībsargājošo institūciju procesuālās darbības veiktas attiecībā uz vienu bankas klientu. Ne banka, ne bankas darbinieki neesot iesaistīti. Plašāk Šmite situāciju nekomentēja.
"Rietumu bankas" preses sekretāre Eleonora Gailiša aģentūrai LETA apliecināja, ka otrdien tiesībsargājošai iestādei izsniegti dokumenti par viena no bankas klientiem darījumiem. Šādas darbības banka veicot regulāri, un tā bankai ir standarta procedūra, līdz ar to jautājumam par bankas darbinieku aizturēšanu nav pamata. Vienlaikus Gailiša uzsvēra, ka banka nekomentē tiesībsargājošo iestāžu darbību.
Policijas īstenotās darbības varētu būt saistītas ar kādu starptautisku izmeklēšanu par naudas atmazgāšanu, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.
Šī lieta nav saistīta ar kriminālprocesu par noziedzīgi iegūtu ne mazāk kā 50 miljonu eiro legalizēšanu, kura ietvaros vakar Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB), Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes, Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu un muitas pārvaldes, kā arī Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) darbinieki veica procesuālās darbības, tostarp vismaz 20 kratīšanas, arī "ABLV Bankā".