"Ir jārēķinās ar to, ka, pārceļoties uz jaunu dzīvesvietu, vajadzīgi gadi, lai iedzīvotos, sakārtotu visu." Par iedzīvošanos svešā zemē, dzīvi Venecuēlā, būvuzņēmēju dzīvi, atgriešanos Latvijā no Venecuēlas, mecenātismu Latvijā, "Vītolu fondu" un "Likteņdārzu". Par to visu un vēl vairāk - sarunā ar mecenātu Vili Vītolu raidījumā ""Jā" ar Rimantu Ziedoni".
Sveicināti! Jūs skatāties raidījumu "Jā", un šoreiz pie mums ciemos ir uzņēmējs, mecenāts, viens no "Vītolu fonda" un "Likteņdārza" iniciatoriem un veidotājiem Vilis Vītols.
Sveicināti, Vītola kungs.
Man ir virkne jautājumu, un protams, cilvēkus interesē – jūs esat nonācis un diezgan ilgu laiku pavadījis latvietim, vispār eiropietim svešādā vidē un atkal atgriezies šeit Latvijā. Jūsu ģimene, ja nemaldos, 1944. gadā devās trimdā, tad klasiski – DP nometne Eslingenā, tad 1948. gadā droši vien jūsu tēva vadībā devāties tālāk.
Man nekāda teikšana toreiz vēl nebija, man bija 14.
Venecuēla. Samērā eksotiska, svešāda vide, arī tai laikā bija tā dēvētā Revolucionārā hunta, Militārā hunta, ģenerālis ģenerāļa galā, vai nelikās nedaudz riskanti tur doties?
Es pilnīgi droši nevaru apgalvot, kādi bija tie iemesli, bet mēs ar tēvu esam to pārrunājuši. Un bija tā – kad sākās tā izceļošana no Vācijas uz dažādām mītnes zemēm, tad sākumā kāds vēlējās braukt uz angliski runājošām zemēm ASV, Kanādu vai Austrāliju, vispirms bija jābrauc ģimenes apgādātājam vienam, lai vispirms sameklētu tur darbu, dzīvokli, un tikai tad varēja braukt ģimene.