"Piemēram, ja sunim jau ir iedzimta tendence uz aptaukošanos un viņš arī pats par sevi nav pārāk aktīvs, labāk izvēlēties barību ar zemāku tauku saturu," sacīja eksperte, piebilstot, ka dzīvnieku atšķirības ir ļoti dažādas un iespējams sastapt arī ne pārāk aktīvus terjerus ar lieko svaru.
Šādas atšķirības esot mazāk izteiktas kaķiem, izņemot garspalvainajām šķirnēm, kuru barībā nereti būs vielas, kas palīdzēs izvadīt spalvu kamoliņus.
Ko izvēlēties - sauso barību vai konservus?
Dzīvniekus var barot gan tikai ar sauso barību, gan tikai ar konserviem, tomēr eksperte iesaka abus kombinēt. Piemēram, barojot tikai ar sauso barību, pastāv risks, ka dzīvniekam var veidoties urīna kristāli, kuru dēļ smagākos gadījumos var būt nepieciešams veikt operāciju. Turklāt konservi, visticamāk, dzīvniekam garšos labāk.
Ja mīlulis tiek palutinātas ar kādu gardumiņu, jāatceras, ka kārumi nedrīkst pārsniegt 10% no dienas barības devas.
"Varbūt vienīgi kādu svaigu dārzeni sunim var nedaudz vairāk," pastāstīja eksperte, piebilstot, ka arī svaiga gaļa vai kauls pieskaitāms pie kārumiem.
Kā atpazīt un rīkoties alerģijas gadījumā
Tomēr arī pareizas barības izvēle nevar pasargāt mīluļus no vienas lietas - alerģijas. Tās var izpausties divos veidos - ārēji un iekšēji, norāda eksperte.
Tipiskākā ārēja alerģijas izpausme ir nieze - ja dzīvnieks sāk kasīties biežāk nekā iepriekš, kā arī, ja uz ādas parādās jēlumi, ir vērts pārbaudīt, vai dzīvniekam nav alerģija. Suņiem par to var liecināt arī tādas pazīmes kā ausu iekaisums vai nieze starp pirkstiem.
Savukārt iekšējas alerģijas parasti izpaužas kā vemšana un caureja, kam ilgtermiņā var sekot arī svara zudums.
Vienkāršākais veids, kā pārbaudīt, kas mīlulim kaiš, ir nomainīt barību. Ja simptomi pēc tam pāriet, var secināt, ka tā bijusi alerģija, bet, ja tie turpinās, tad jāvēršas pie speciālista.
Raksts tapis sadarbībā ar "PetCity"