Stāsts par vīrieti, kuru kanjonā uz piecām dienām iesprostoja milzīgs akmens un, lai izglābtos, viņam pašam bija jāveic savas rokas amputācija - kad 2010. gadā uz ekrāniem iznāca režisora Denija Boila filma "127 stundas", daudzi skatītāji pat nevarēja iedomāties, ka šausminošais stāsts balstīts uz patiesiem notikumiem.
Filmā attēlotais varonis Ārons Ralstons patiešām bija alpīnists no Kolorādo štata, ar kuru negadījums notika 2003. gadā. Portāla "The Guardian" žurnālists Ralstonu uzaicināja uz sarunu, lai noskaidrotu detaļas par piedzīvoto un uzzinātu, kādas sajūtas viņu pārņem pēc filmas noskatīšanās.
Liktenīgajā dienā Ārons vienatnē bija devies pastaigā pa Jūtas štata kanjoniem, kad pēkšņi paslīdēja, pakrita, un uz viņa labās rokas uzvēlās klints bluķis, iesprostojot viņu starp klintīm.
Vīrietis bija paņēmis līdzi vien nelielu mugursomu, kurā bija litrs ūdens, divi burito un daži gabaliņi šokolādes. Viņam līdzi bija arī austiņas un videokamera, bet ne mobilais telefons, turklāt kanjonā nebija uztveršanas zonas.
Kā atzīst Ārons, vislielākā muļķība bija nevienam nepateikt, kurp viņš dodas.
Ūdeni viņš izšķērdēja, mēģinot sašķelt aptuveni 400 kilogramus smago akmeni un pēc vairākām dienām Āronam sākās delīrijs - lai glābtu dzīvību, viņam nācās nogriezt saspiesto roku ar mazu nazīti no sava lētā instrumentu komplekta.
Kad iznāca filma "127 stundas", Ralstonam bija 35 gadi - viņš bija lieliskā fiziskā formā un turpināja nodarboties ar alpīnismu. Viņš atzīst, ka filmā redzamais izskatījies gluži kā realitāte, taču "šausminošo atklāsmi, ka, lai izdzīvotu, būs jānogriež roka, nespēj iztēloties un attēlot neviens".