"Latvijas Ģenerālprokuratūras vienaldzība un Dānijas Karalistes politiskā vienošanās ar Dienvidāfriku ir galvenie iemesli, kāpēc Kristīne Misāne tiks pārvesta uz Dienvidāfriku," tādu viedokli portālam "Apollo" pauda Kristīne Misāne un viņas pārstāvji. Turpretim Tieslietu ministrija (TM) sola, ka turpinās aktīvu sadarbību ar Dienvidāfrikas Republikas (DĀR) iestādēm, lai nodrošinātu tur par bērna nolaupīšanu apsūdzētās latvietes atgriešanu Latvijā.
Kristīnes Misānes pārstāvji atzīst, ja Latvijas Ģenerālprokuratūra būtu iedziļinājusies situācijā, nevis pret lietu izturējusies formāli, Kristīne jau pērnā gada pirmajā pusē būtu pārvesta uz Latviju.
Jau 2019. gada 10. janvārī Dānijas kompetentās iestādes nosūtīja vēstuli Latvijas Ģenerālprokuratūrai ar lūgumu pārņemt savu pilsoni tiesāšanai uz Latviju. Latvijas Ģenerālprokuratūra atteicās to darīt, jo neesot tiesiska pamata. Nevarot pieņemt Eiropas aresta orderi, jo nodarījuma soda mērs Latvijā ir mazāks par vienu gadu (lai to izdarītu, jābūt vairāk par 1 gadu).
Misānes pārstāve Mārīte Batraka pauž, ka "LR Ģenerālprokuratūra novērtēja tikai bērna zādzības punktu, bet nebija ņēmusi vērā punktus par pārējām apsūdzībām (krāpniecību, dokumentu viltošanu, utt.).
Viņi uzskatīja, ka minētās apsūdzības ir pakārtotas zem bērna zādzības, taču patiesībā visas apsūdzības ir neatkarīgas un notikušas dažādos laika posmos. Pēc vairākkārtējiem maniem lūgumiem, LR Ģenerālprokuratūra atteicās atkārtoti izskatīt Kristīnes lietu.
Tikai pēc tam, kad pēc palīdzības biju vērsusies pie Valsts prezidenta Egila Levita, LR Ģenerālprokuratūra (pagājušā gada novembra beigās) nosūtīja vēstuli Dānijas prokuratūrai, lai aptur Kristīnes izdošanu."