Frizētavā šādu mīluli apstrādā" ar "furminatoru", īpašu ķemmi, un, ja kaķis to ļauj, izmazgā ar īpašiem līdzekļiem un izžāvē. Pēc šādas procedūras ķemmēšana kļūst krietni vien efektīvāka.
"Ar garspalvainajiem kaķiem mēdz būt dažādi - ir tādi, kuri saimniekam ļaujas regulāri ķemmēties, taču gana daudz ir arī tādu mīluļu, kuriem šī procedūra nepatīk, līdz ar ko viņu kažokā veidojas dažādi kunkuļi un savēlumi. Tie visbiežāk novērojami dibengalā, zem zoda vai padušu zonā. Savēlusies vilna var veidoties arī pēc slimošanas," stāsta dzīvnieku friziere.
Šādiem mīluļiem speciāliste izveido "lauvas griezumu" - apmatojums paliek vien uz galvas, astes un kājām. Valda maldīgs uzskats, ka frizieri šādus kaķus noskuj pilnībā, taču tā nav tiesa - mīlulim paliek pāris milimetru gari mati, līdz ar ko tas izskatās līdzīgs īsspalvaino kaķu šķirņu pārstāvjiem.
Kaķa "skaistumkopšanas" procedūras
Kas tieši tiek darīts pie "grūmera"? Madara Metāla min, ka "tiek izķemmēts apmatojums, nogriezti nagi, iztīrītas ausis un dažkārt deguns, dažos gadījumos tiek izveidota frizūra. Ja kaķis neiebilst, tas tiek arī izmazgāts un izžāvēts."
Eksperte min, ka mēdz būt arī četrkājainie klienti, ar kuriem nav iespējams strādāt - tie, tiklīdz būris ir vaļā, uzreiz paslēpjas stūrī vai metas virsū svešiniekam.
"Dažkārt man "skaidrā kaķu valodā" paziņo: "Nenāc man klāt!"
Šādos gadījumos nepieciešama veterinārārsta palīdzība. "PetCity" priekšrocība ir tā, ka dzīvnieku ārsts strādā turpat, tādēļ, iepriekš vienojoties un izejot visas nepieciešamās pārbaudes, kaķis var saņemt "anestēziju". Ja citos salonos nav veterinārārsta un aprūpi neveic cilvēks ar atbilstošu medicīnisko izglītību, medikamentu izmantošana ir pilnībā aizliegta," uzsver eksperte.