Lai iegūtu gaļu, Lielbritānijā katru mēnesi tiek nogalināti 100 miljoni dzīvnieku. Lopkautuvēs zvērus nogalina cilvēki - tas ir darbs, kas krietni atšķiras no sēdēšanas birojā. Portālam "Vice" kāds bijušais lopkautuves darbinieks atklājis darba specifiku un to, kādu ietekmi tas atstājis uz viņa mentālo veselību.
Bērnībā es sapņoju kļūt par veterinārārstu. Iedomājos, ka varētu spēlēties ar nepaklausīgiem kucēniem, nomierināt satrauktus kaķēnus un, kā jau kārtīgs lauku bērns, pārbaudīt dzīvniekus, kuri varētu būt apslimuši.
Es biju iztēlojies diezgan idillisku dzīvi, taču parasti, protams, ne viss notiek pēc plāna. Attapos, strādājot lopkautuvē.
Strādāju tur sešus gadus un, tā vietā, lai slimām gotiņām liktu justies labāk, es nodrošināju, lai 250 katru dienu tiktu nogalinātas.
Neatkarīgi no tā, vai cilvēks ēd gaļu vai nē, viņš visticamāk nav bijis lopkautuvē, un tam ir labs iemesls - tās ir pretīgas, netīras vietas. Grīda ir noklāta ar dzīvnieku izkārnījumiem, visapkārt var redzēt un saost iekšas, sienas ir notrieptas ar asinīm.
Un tā smaka… Tas ir kā atsisties pret sienu, kad tu pirmo reizi ieej lopkautuvē un liekas, ka gaisā varētu cirvi pakārt.
Mirstošo dzīvnieku smaka tevi apņem kā tvaiks.
Kāpēc lai kāds gribētu apskatīt tādu vietu, kur nu vēl tajā strādāt?
Es biju pavadījis desmit gadus, strādājot pārtikas rūpniecībā - gatavu ēdienu rūpnīcās un tamlīdzīgi. Kad radās iespēja strādāt par kvalitātes kontrolieri lopkautuvē, tas šķita kā nekaitīgs darba piedāvājums. Tolaik man bija 40 gadu.