Austrālijas postošajiem ugunsgrēkiem joprojām nav redzams gals. Ugunsgrēkos ir miruši vairāki iedzīvotāji un glābēji, iznīcinātas vairākas mājas. Ugunsnelaimes dēļ ir evakuējušies gan tūristi, gan vietējie iedzīvotāji, ziņo CNN.
Postošie mežu ugunsgrēki Austrālijā. Kā mēs varam palīdzēt (3)
Lūk, vairākas iespējas palīdzēt:
Ir iespējams ziedot Austrālijas sarkanajam krustam, kura brīvprātīgie darbojas evakuāciju un atjaunošanas centros.
Ziedot var Austrālijas Pestīšanas armijai, kura nodrošina pajumti un ēdināšanu evakuētajiem un palīdzības sniedzējiem.
Brīvprātīgo organizācija Svētā Vincenta de Paula sabiedrība ziedoto naudu izmanto, lai evakuētajām ģimenēm palīdzētu segt rēķinus un atjaunot ikdienu.
Ziedojumus iespējams sniegt arī Jaunajam Dienvidvelsas ugunsdzēsības dienestam, kurš izveidojis īpašus fondus nelaimē mirušo ugunsdzēsēju ģimenēm.
Ugunsgrēkos bojāgājuši un ievainoti miljoniem vietējie dzīvnieki, tostarp tūkstošiem koalas.
Dzīvniekiem iespējams palīdzēt, ziedojot WIRES, kas ir Austrālijas savvaļas dzīvnieku glābšanas bezpeļņas organizācija.
Naudu iespējams ziedot arī dzīvnieku klīnikām Port Macquarie Koala Hospital un Currumbin Wildlife Hospital.
Portāls "Apollo" jau ziņoja par postošajiem ugunsgrēkiem Austrālijā.
Austrālijas jūras spēki evakuējuši aptuveni 1000 tūristus un vietējos iedzīvotājus no savvaļas ugunsgrēku ieskautās Mallakūtas pilsētiņas Viktorijas štatā.
Evakuācijas ir brīvprātīgas, tomēr varasiestādes aicina cilvēkus pamest apvidus, ko apdraud postošie savvaļas ugunsgrēki, vēsta aģentūra "Reuters".
Šīs nedēļas laikā ugunsgrēkos dzīvību zaudējuši astoņi cilvēki, bet vēl 28 cilvēku atrašanās vieta nav zināma. Kopumā kopš septembra bojā gājuši vismaz 20 cilvēki, vairāki desmiti joprojām ir bezvēsts pazuduši.
Ugunsgrēkos sadeguši vairāk nekā 5,25 miljoni hektāru krūmāju un Jaundienvidvelsas štatā vien nodegušas vairāk nekā 1300 mājas.