Šodienas redaktors:
Marina Latiševa
Iesūti ziņu!

Karstākā vieta pasaulē - Sidneja (4)

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto
Foto: AFP/SCANPIX

Sestdien, 4. janvārī, Austrālijā, Sidnejas rietumu daļā tika reģistrēts lielākais karstums visā pasaulē - 48,9 grādi pēc Celsija, ziņo portāls "Daily Mail".

Lielā svelme tika reģistrēta sestdien Sidnejas priekšpilsētā Penritā ap trijiem dienā. 

Arī stiprie vēji bija iemesls uztraukumam par to, ka plašie ugunsgrēki varētu izplatīties tālāk. Sestdien Austrālijā, Jaunajā dienvidvelsā tika izsludināti vairāki drošības brīdinājumi. 

Sindejas centrā arī tika reģistrēta ļoti augsta temperatūra - 35 grādi pēc Celsija. 

Piektdienas pēcpusdienā Penritā tika izsludināts augstākās uguns bīstamības pakāpes brīdinājums. Penritā dzīvo aptuveni 200 tūkstoši iedzīvotāji. 

Portāls "Apollo" jau ziņoja, ka Austrālijas laikapstākļi šogad bijuši īpaši karsti un labvēlīgi ugunsgrēkiem. Turklāt šogad esot bijis maz nokrišņu. Klimata pārmaiņas vienmēr ietekmējot laikapstākļus, palielinās ugunsgrēku, plūdu un ledus kušanas risks. 

Lai gan lielākā daļa Austrālijas iedzīvotāju nedzīvo tieši liesmu skartajos reģionos, taču puse no austrāliešiem nevarot izvairīties no ugunsgrēka dūmiem, kuros atrodoties sīkas daļiņas no degošās veģetācijas un mājām.

Šīs daļiņas esot gaisa piesārņojuma veids, kurš rodoties no ugunsgrēkiem. Dūmi mēneša sākumā aizēnojuši Sidnejas operas namu. "Šis gaisa piesārņojums ir visbīstamākais veselībai," sacījusi Boldera kooperatīvā institūta vides zinātniskā līdzstrādniece.

Smalkās daļiņas gaisā esot plānākas par cilvēku matu. Gan ASV valdības, gan universitāšu pētnieki atzinuši, ka šāda gaisa elpošana varot kaitēt cilvēka sirdij.

Sadegot mežiem, gaiss varot tikai pasliktināties. "Sagaidām siltāko un sausāko laiku, kopš pavasara" sacījis Valsts Meteoroloģijas birojs.

Ugunsgrēki un dūmi ietekmējuši arī Austrālijas tūrismu. "Ir ārkārtīgi daudz trauksmes, bēdu, apjukuma un izmisuma," skaidrojis Tasmānijas universitātes ģeogrāfijas un uguns zinātnes profesors Deivids Bovmans.

"Cilvēki reāli redz, kā viņu iemīļotās vietas tiek izpostītas," viņš piebildis.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu