Izrakt sev kapu, iegulties tajā un skatīties, kā tevi aprok - tas viss ir iespējams īpašos treniņos. Turklāt "pašapbedīšanās" piesaista ne tikai adrenalīna kārotājus. Daži šī vaļasprieka piekritēji tic, ka pēc izkļūšanas no kapa var atgriezties dzīvē ar pavisam citu garšu! Kāpēc cilvēki aizvien biežāk mēģina atdarināt savu nāvi, skaidro medijs "Ria Novosti".
"Antīka metode"
"Pašapbedīšanās" organizatori apliecina, ka šāda tipa procedūras jau sen praktizē Tibetā un Sibīrijā. Šis smagais pārbaudījums tiek reklamēts ar solījumu glābt cilvēku no jebkādām fobijām. Turklāt tiek solīts iemācīt vieglāk uztvert savu nāvi, līdz ar to dzīve pēc šī piedzīvojuma šķitīšot "jautrāka". Organizatori arī brīdina, ka šāda pieredze nav piemērota visiem un bieži cerības var nesakrist ar realitāti.
"Pakalpojuma" izmaksas ir no 2000 līdz 6000 rubļiem (no apmēram 29 līdz 87 eiro).
Ne tikai tie, kuri vēlējušies dzīvē ienest jaunas krāsas, bet arī dedzīgi ekstrēmisti ir vīlušies "pašapbedīšanās" treniņā. Aleksandrs Tokarevs no Ņižņijnovgorodas atceras savu pieredzi bez liela entuziasma.
"Tas bija 2014. gadā. Četri mani draugi bija kopā ar mani. Mēs nolēmām paši sevi aprakt un izrakt," stāsta Aleksandrs. Jautāts, kāpēc tāda izvēle - viņš norādīja, ka "viņam patīk pakļauties dažāda veida pārbaudēm un viņš vienkārši tobrīd gribējis izkāpt no komforta zonas".
"Es lasu visa veidu ezoteriku: tiek uzskatīts, ka pēc "pašapbedīšanās" jūs nekavējoties "pārstartējaties" un dzīve mainās. Tas viss mani neinteresēja. Man ir bailes no dziļuma, tāpēc es prātoju, vai "pašapbedīšanās" būs biedējoša un es to varēšu izturēt?"