Gadījumos, ja fobija ir ļoti spēcīga
Ja runa ir par stipri reaktīviem suņiem, vajadzētu apsvērt arī dažādu preparātu lietošanu. Eksperti min, ka ir simtiem dažādu pārtikas piedevu, taču, par spīti apsolījumiem uz iepakojuma, ar to nopietnas skaņu fobijas gadījumā nepietiek.
"Šādos gadījumos nepieciešami līdzekļi, kurus var ieteikt tikai veterinārārsts. Ja iesaka pārtikas piedevas - iesaku lietot tās, kuru sastāvā ir L-teanīns. Šo preparātu ir jāsāk lietot vismaz nedēļu pirms, kā arī nedēļu pēc notikuma, kas varētu saasināt skaņu fobiju," stāsta Jevgēnija Ostroga.
Dzīvniekiem stresa laikā visbiezāk ceļas trīs veidu hormoni - adrenalīns un noradrenalīns, kas samērā ātri arī pagaist, kā arī kortezols, kas ir ilgstošs stresa hormons. L- teanīns būtiski samazina tieši kortezola līmeņus.
"Ar to gan nepietiek, jo vajadzīgi arī preparāti, kas suņa smadzenēs izstrādātu vielas, kas atbild par "bremžu reakciju" - viens no tiem ir neiromediators GABA. Tā līmeni palīdz celt preparāti, kuru sastāvā ir alfa-kazozepīns, govju piena proteīns, kas nomierina līdzīgi, kā benzodiazepīni cilvēkiem. Dzīvnieku klīnikās nomierināšanai bieži vien lieto arī preparātus, kuru sastāvā ir L-triptofāns - viela, kas teorētiski ceļ paaugstina serotonīna, "laimes hormona", līmeni galvas smadzenēs. Tiesa, joprojām nav pierādīts, cik lielā daudzumā tas var šķērsot hematoencefālisko barjeru," atklāj eksperte.
Ja sunim ir ļoti izteikta fobija, kas izpaužas ar skraidīšanu un nekontrolētu nokārtošanos, tam noteikti ir nepieciešami stiprāki preparāti. To klāsts ir dažāds - ir tādi, kurus jālieto ilgāku laiku, kā arī ir tādi, kas ir ar samērā ātru iedarbības laiku. To, kāda veida medikamentus vajadzētu lietot, visprecīzāk var noteikt veterinārārsts.
Nekādā gadījumā nedrīkst mājdzīvniekiem dot cilvēkiem paredzētus preparātus!
Raksts tapis sadarbībā ar "PetCity".