Gatis Eglītis teicis, ka "mēs uzskatījām, ka tas saraksts var tikt papildināts, bet mēs nebijām vienīgie, bija divi politiskie spēki, kas piekrita, ka šis kandidātu saraksts ir jāpalielina."
Uz NP jautājumu - "Kurš bija otrais?", sekoja atbilde - "es negribētu atklāt". Viņš nav noliedzis, ka tas varētu būt NP.
Bērziņš izskatījās labs kandidāts - jauns, pieredzējis vadošos amatos, efektīvi vadījis "Altum". Iebildumus izraisīja viņa oranžā pagātne: Bērziņš bijis "Tautas partijas" valdes loceklis un kandidēja Saeimas vēlēšanās no "Par labu Latviju" saraksta.
"Altum" valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš:
"Ir bijušas situācijas, kad, protams, es esmu ticies ar ļoti daudziem cilvēkiem, kas agrāk ir bijuši politikā, šobrīd ir uzņēmējdarbībā no visdažādākajām politiskajām partijām, un tā mana lieta ir tā, ka to, ko mēs darām, mēs vienmēr runājam ar jebkāda veida uzņēmējiem, kuri tiešām dara savu darbu, bet nevienam ne pa labi, ne pa kreisi ir kādas vai atlaides vai priekšrocības, vai kaut kādas diskriminācijas."
Taču "Nekā personīga" noskaidroja, ka šīs saites nav tikai Bērziņa pagātnē. Viņa dzīvesbiedre Jūlija Bērziņa ir padomes priekšsēdētāja "Rīgas tirdzniecības ostā" un citos Andra Šķēles un Aivara Šlesera ģimenēm piederošos uzņēmumos.
Galu galā politiķu izšķiršanās bija starp Cērpu un Kazāku. Pirmajam par sliktu spēlēja tas, ka Cērpa vadībā FKTK savulaik palaida garām iespēju mazināt finanšu krīzes dziļumu, bet Zviedrijā uzraudzīja bankas tieši tad, kad tās Baltijā apkalpoja arī netīru naudu. Koalīcija izvirzīja Kazāku, kurš teicis, ka "es redzu Latvijas Banka kā efektīvu institūcija, kas spēj samazināt savas izmaksas, tai pašā laikā nodrošinot kvalitatīvu pakalpojuma veikšanu ekonomikai un skatās valstiski uz šo funkciju nodrošināšanu, nevis uz aklu izmaksu samazināšanu, es redzu Latvijas Banku kā zināšanu un tehnoloģiju platformu jaudīgai Latvijas ekonomikas izaugsmei. Un es redzu Latvijas Banku kā Latvijas interešu aizstāvi un paudēju ārpus Latvijas robežām."