Savukārt 2020. gada aprīlī LM plāno veikt pārbaudi, lai vērtētu ieteikumu izpildi. Ministrijas pārstāvis Egils Zariņš informēja, ka turpmākie soļi būs atkarīgi no tā, kādā mērā ministrijas sniegtie ieteikumi būs ieviesti un vai tiks nodrošināta to ilgtspēja.
Vienlaikus, kā norādīja Zariņš, ir rosināta tikšanās ar Talsu novada domes pārstāvjiem, lai izrunātu ieteikumus un pārspriestu iespējamos risinājumus.
Kā vēstīts, laikraksts "Latvijas Avīze" iepriekš vēstīja, ka 21. jūnijā mirušai pansionāta iemītniecei kā nāves cēlonis noteikta neprecizēta smaga olbaltumu un enerģētiskā malnutrīcija, kas, kā secinājis laikraksts, "faktiski nozīmē nomiršanu badā".
Savukārt, kā informēja labklājības ministres padomniece Liesma Kalve, iepriekš konstatēts arī cits incidents - 21. aprīlī kāda pansionāta iemītniece esot devusies ikdienas pastaigā, bet vēlāk esot atrasta mirusi.
Ministres padomniece iepriekš informēja, ka veselības aprūpes darbinieku rīcību nepieciešamības gadījumā LM lūgs vērtēt Veselības inspekcijai.
Turklāt šī nebija pirmā reize, kad pansionātā konstatēti pārkāpumi. Kā norādīja Kalve, pirmā pārbaude tika veikta 2012. gadā, kuras laikā tika izteikta sūdzība par nepietiekamu klienta aprūpi. Tomēr LM pārbaudes ieteikumus direktors esot ieviesis ļoti nelabprāt.
Savukārt pēc direktora nomaiņas 2018. gada jūnijā ministrija veica atkārtotu pārbaudi, jo tika saņemtas kārtējās sūdzības, norāda Kalve, piebilstot, ka pārbaudes rezultātā tika sniegti 20 ieteikumi pakalpojumu kvalitātes uzlabošanai. Ministrija līdz šī gada 4.decembrim bija saņēmusi informāciju, ka no visiem ieteikumiem nav ieviests tikai viens ieteikums, bet pieci ir ieviešanas procesā.