Atbildot uz deputāta Vitālija Orlova (S) jautājumu par to, cik bieži tiek konstatēti šāda veida pārkāpumi, policijas pārstāve norādīja, ka joprojām ir jārunā par gadījumiem, kur juridiskas personas pārkāpj likumu, norādot neatbilstošas telpas smēķēšanai.
Runājot no pieredzes, viņa uzsvēra, ka šādi likumu pārkāpumi "joprojām ir aktuāli", piebilstot, ka vairumā gadījumu runa ir par konkrētiem smēķēšanas veidiem, piemēram, ūdenspīpēm. "Kaljāna tēma, kuru gadījumā visbiežāk smēķēšanai tiek noteiktas neatbilstošas telpas, joprojām ir aktuāla, it īpaši Rīgas un Jūrmalas centrā," pavēstīja Pavlovska.
Savukārt, saistībā par grozījumiem Ārstniecības likumā, VM juridiskās nodaļas pārstāvis Alvis Bless norādīja, ka izmaiņas ārstniecības likumā tiek veiktas saistībā ar administratīvo pārkāpumu dekodifikāciju, tomēr papildus arī "konkrētos gadījumos tiek aizvietoti naudas sodi ar administratīvā akta sastādīšanu".
Atsaucoties uz faktu, ka pagaidām nav plānots izteikt priekšlikumus uz otro lasījumu, Vitālijs Orlovs (S) mudināja komisijas deputātus izskatīt likumprojektu steidzamības kārtā.
VM Juridiskās nodaļas pārstāve Anita Jurševica nepiekrita šādam priekšlikumam. "Komisija var lemt par to, bet, mūsuprāt, tas nebūtu ieteicams, jo tas skar pārkāpumus, kas ir jāizvērtē arī šeit," sacīja Jurševica.
Arī komisijas sēdes locekļi nesniedza pārliecinošu atbalstu Orlova priekšlikumam. Rezultātā, sēdē tika vienbalsīgi nobalsots virzīt likumprojektu izskatīšanai pirmajā lasījumā.
Jau vēstīts, ka VM sagatavotie grozījumi paredz par tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču vai to uzpildes tvertņu iegādāšanos, personām zem 18 gadiem piemēros brīdinājumu vai naudas sodu līdz 35 eiro.