"Ja kāds ir apvainojies, viņa attīstība ir beigusies." Tādu viedokli krāšņā sarunā raidījumā ""Jā" ar Rimantu Ziedoni" pauž bērnu reanimatologs Pēteris Kļava, kurš nereti dusmojas uz bērnu vecākiem, jo darbā redz gan dzīvību, gan nāvi. Gan cilvēku attieksmi. "Jā, ja tu to bērnu esi uztaisījis, tev par viņu ir jāatbild."
Pēteri, tu pēti pasauli, pēti apziņu, nemitīgi kaut ko pēti. Un tu nemitīgi raidi cilvēkiem pozitīvus impulsus ar saviem padomiem, ar savām pārdomām. Es tā esmu iedomājies, bet neviens nav tev pajautājis, kā tu pats ar sevi strādā? Tev ir darbs, ko nevarētu nosaukt par vieglu.
Tu strādā kā reanimatologs ar bērniem, tie ir traumēti bērni, kuri norijuši baterijas, applaucējušies vai guvuši citādas traumas. Es pieņemu, ka tur kaut kādu balansu vajag, lai tādu darbu darītu. Kā tu pats tiec galā ar sevi - vai tev ir kāda metodika? Es neatceros, ka kāds būtu jautājis par tevi...
Paldies, Rimant, ka uzaicināji mani, man nekas cits neatlika kā piekrist aiz milzīgas cieņas pret tevi kā pret domātāju, arī pret tavu tēti, paldies arī viņam. Tā es tevi arī iepazinu.
Būtībā man tagad ir iznāk tāda publiska grēksūdze, psihoanalīze.
Jā, jā, atklājies, atklājies.
Izģērbties gluži es neizģērbšos, bet mazliet fufaiciņu es noņemšu.
Ir tāds teiciens, ka katrs savādāk sajūk prātā. Un es ļoti cienu cilvēkus, kas jūk prātā - vadāmā ziņā. Tā atšķirība starp apskaidrotu un sajukušu cilvēku - jukušais neapzinās to, bet apskaidrots saprot, ka jāsajūk prātā, lai saprastu.