"LOR Klīnikas" otorinolaringologs Renārs Deksnis stāsta, ka daļa pacientu ir izdomas bagāti, jo, bāžot ausīs ar mediķiem nesankcionētus priekšmetus, auss eja var pietūkt un radīt pat dzirdes pasliktināšanos.
Visbiežāk sasirgušie mēģina ārstēt ausis ar mājas pelargonijas jeb ģerānijas lapām. Cilvēki tās iestumj, bet nespēj vairs izvilkt laukā.
Visbiežāk cilvēki mēģina ausis ārstēt ar mājas pelargonijas jeb ģerānijas lapām.
"Biežāk izmisumā viņi iet pie daktera laikus, bet citi aizmirst, ka viņiem tā lapiņa ir. Tā tur izkalst. Ir bijuši gadījumi, kad cilvēks atnāk ar ārējo auss ejas iekaisumu, bet auss eja tik stipri pietūkusi, ka mēs līdz galam pat auss struktūru nevaram izvērtēt," stāsta Deksnis.
Rezultātā ir vajadzīgas vairākas vizītes, lai tiktu ar iekaisumu galā. Bez ģerānijas lapām ausīs tiek iestumti arī citi objekti, piemēram, vates gabali un pat veselas ķiploku daiviņas, kuras pēc tam nav iespējams dabūt ārā.
"Strādājot divās darbavietās, vienā darbavietā bija kundze ar ķiploku ausī, bet pēc pāris dienām šeit, klīnikā, bija kungs ar ķiploku degunā. Man radās jautājums, vai jūs esat no vienas ģimenes un padalījāties? Jo tas bija gan pie auss sāpēm, gan pie iesnām lietots," min "LOR Klīnikas" otorinolaringoloģe Ilze Sokolova.