Šī lidojuma laikā tika patērētas aptuveni 100 tonnas degvielas, bet lidmašīnā esošie cilvēki pieredzēja divus atsevišķus saullēktus.
Reiss QF7879 bija izmēģinājuma lidojums, kurā ceļu no Lielbritānijas uz Austrāliju veica aptuveni 50 cilvēki – "Qantas Airways" darbinieki, lidsabiedrības regulārākie pasažieri un vairāki žurnālisti.
Šajā lidojumā "Qantas Airways" izmantoja jauno ASV aviobūves uzņēmuma "Boeing" lidmašīnu "787-9 Dreamliner".
Šis lidojums bija garāks par pirms dažām nedēļām "Qantas Airways" veikto iepriekšējo izmēģinājuma lidojumu - 16 200 kilometru garo tiešo avioreisu no Ņujorkas uz Sidneju.
Reisus gan no Ņujorkas, gan Londonas "Qantas Airways" veica, īstenojot "Projektu Saullēkts" - šī projekta mērķis ir līdz 2022.gadam ieviest regulārus tiešos lidojumus maršrutos Sidneja-Londona un Sidneja-Ņujorka.
Visi lidmašīnas pasažieri tika rūpīgi novēroti – tika vākta informācija par viņu gulēšanas paradumiem, pārvietošanos pa lidmašīnu, pārtikas patēriņu un lidmašīnas izklaides pakalpojumu lietošanu.
Šo informāciju vēlāk analizēs Sidnejas Universitātes medicīniskās pētniecības nodaļa, lai noskaidrotu, kā šādi ilgstoši lidojumi ietekmē cilvēka labsajūtu un bioloģisko pulksteni.
Savukārt Melburnas Universitātes pētnieki analizēs, kā šādi ilgstoši lidojumi ietekmē lidmašīnas pilotus un apkalpes locekļus.