Ieslodzītais lūdzis viņu satikt savas pakāršanas dienā.
Mūķene uzskata, ka pavadīt uz nāvi notiesātos ir "visaugstākā privilēģija".
"Kādam dalīties savās dziļākajās sērās un ielaist mani savā sirdī dzīves pēdējos brīžos ir visaugstākais mīlestības un uzticēšanās līmenis," sacīja mūķene. Viņa joprojām atceras notiesātā pēdējos vārdus: "Es no rīta satikšu Dievu, un, kad tas notiks, es viņam pastāstīšu par tevi."
Singapūras cietumu dienests, kura pārraudzība ir 14 cietumi un rehabilitācijas centri, sacīja, ka atbalsts ir "neatņemama cietumnieku rehabilitācijas un reintegrācijas" sastāvdaļa.
"Māsa Žerāra Fernandeza 40 gadus ir strādājusi kā brīvprātīgā," BBC pastāstīja dienesta pārstāvis. "Viņas centība, aizraušanās un upurēšanās turpina iedvesmot mūs visus, kā arī daudzus citus, kuri velta savu laiku un pūles, lai atbalstītu ieslodzītos un viņu ģimenes."
Daudziem situācija bez māsas Žerāras varētu būt izvērsusies pavisam citādāka. Kāda narkotiku kontrabandista māte pastāstīja, ka mūķene atstājusi pozitīvu iespaidu uz viņas dēla dzīvi.
"Māsa Žerāra viņu nekad netiesāja un nepadevās," stāstīja sieviete, piebilstot, ka novērojusi milzīgas izmaiņas dēla attieksmē. "Viņa dusmas un aizvainojums pārvērtās pieņemšanā un nožēlā."
"Viņa bija ļoti laipna un atbalstīja arī mani, kad nezināju, ko darīt un kā justies," papildināja vecāka gadagājuma apkopējs.
Nāvessods Singapūrā joprojām ir pretrunīgi vērtēts temats. Turīgā Dienvidaustrumāzijas valsts lepojas ar tās drošo reputāciju un zemo noziedzības līmeni.
Kaut gan Singapūras valdība pieņēma izmaiņas nāvessodu likumos 2012. gadā, statistika liecina, ka 2018. gadā ar augstāko soda mēru sodīti 13 cilvēki, kas ir augstākais rādītājs pēdējo gadu laikā. Arī sabiedriskās domas aptaujas liecina par spēcīgu atbalstu stingrajiem likumiem.
"Kopumā ir liels sabiedrības atbalsts nāvessodiem," sacīja singapūriete Kirstena Hana, kura ir grupas "Mēs ticam otrajām iespējām", kas aktīvi iestājas par uz nāvi notiesātajiem, līdzdibinātāja. "Nāvessodu atspoguļo kā no noziegumiem atturošu. Singapūras iedzīvotāji tic šādu skarbu likumu nepieciešamībai, bet ir ļoti maz atvērtas debates un informācijas, kas sasniedz plašāku sabiedrību.