Ķirurgi Dr. Randals Grahams un Dr. Bartlejs Mitčels tika instruēti no Šardtras smadzenēm izņemt bojātos asinsvadus. Tā kā sieviete operācijas laikā bija nomodā, ārsti ar viņu varēja sarunāties un izsekot to smadzeņu daļu darbībai, kas kontrolē runas un kustību funkcijas.
Operācijas laikā Šardtrai priekšā bija planšete un viņai palūdza aprakstīt attēlus vai izlasīt vārdus, kas viņai tika parādīti. Ja sieviete apstājās pusvārdā, kad kāda konkrēta smadzeņu daļa tika stimulēta, ķirurgi šo vietu vairs neaiztika.
"Tas ir apbrīnojami, ka kas tāds ir iespējams un ka ir pieejama šāda veida tehnoloģija," Šardta teica video, ko publicēja pirms operācijas. "Es labprāt operācijas laikā palikšu nomodā, jo tas palīdzes novērot kāda ir reakcija, aizskarot dažādas smadzeņu daļas."
Šardta visu 45 minūšu garo procedūras laiku bija mierīga, lielākoties pat smaidīja. Kamēr Džennu operēja, viņa pat uzturēja ikdienišķu sarunu ar vienu no asistentiem.
"Viss norisinājās fantastiski!" pēc operācijas preses konferencē teica ārsts Grahams. "Operācija noritēja gludi bez sarežģījumiem. Dženna visu pacieta ļoti labi. Pēc pamošanās viņa bija runātīga un draudzīga. Mes esam ļoti apmierināti ar pašu procedūru un es esmu ļoti priecīgs, ka viņai viss ir kārtībā."
Šardta pēc operācijas tika aizvesta uz intensīvās aprūpes nodaļu. Drošības apsvērumu dēļ ārsti joprojām viņu paturēja novērošanā. Ja nebūs atkārtotu lēkmju vai asiņošanas, Džennu pārvietos uz pacientu palātu. "Galvenais, lai viņa seko ierastajam ēšanas un kustību režīmam," norāda slimnīcas galvenais neiroķirurgs Nimešs Patels. Ārsti pieņem, ka Šardta no slimnīcas varētu tikt izrakstīta trīs vai četru dienu laikā.
"Viņai iet lieliski," preses konferencē pēc operācijas teica Šardtas mamma Vendija. "Lai gan viņa ir nogurusi, Dženna ir mierīga un jūtas labi. Viņa teica, ka nejūtoties tā, it kā tikko būtu pārcietusi smadzeņu operāciju," sacīja Vendija.