Mūsdienu trauksmainajā vidē aktualizējies garīgās veselības jautājums. Kā pārvarēt trauksmi? Kā saglabāt "vēsu prātu"? Un vai tas vispār nepieciešams? Par to, kas svarīgs bērnam katrā vecuma posmā, kā tikt galā ar hiperaktivitāti un kas nav kārtībā ar skolu sistēmu raidījumā "Apollo 1h" stāsta bērnu psihiatrs Ņikita Bezborodovs.
Pastāsti, lūdzu, kā pavadīji savu bērnību?
Es esmu dzimis Rīgā. Es esmu lielā mērā pilsētas bērns. Bērnību pavadīju Purvciemā, bet mācījos es centra skolā. Biju sadalīts starp rajonu un centru. Studiju laiku pavadīju šeit, Latvijā. Tā kā man ir ļoti daudz radinieku, kuri dzīvo Ukrainā, vasarās bieži braucu uz turieni, tostarp arī Krimu. Man ir jaukas bērnības atmiņas par jūru un Ukrainu.
Par ko tu sapņoji bērnībā kļūt?
Es ļoti konkrēti pat neatceros, atceros, ka ļoti daudz lasīju. Visdažādākās grāmatas. Ir viens krievu fantastikas rakstnieks Ivans Jefremovs, viņam bija vairākas grāmatas par dažādām tēmām. Pārsvarā par zinātni un zinātniekiem, kuri ir dažādu sfēru speciālisti. Vienmēr ir šķitis, ka mani velk uz to zinātnes, bioloģijas pusi. Bet konkrētu fantāziju man nebija. Tikai skolas laikā izdomāju, ka varētu kļūt par ārstu.
Esi studējis Rīgas Stradiņa universitātē, ieguvis ārsta diplomu, patlaban studē doktorantūrā - kādēļ izvēlējies studēt tieši medicīnu?
Kā jau teicu, vienmēr ir patikusi zinātne, dabaszinības. Man skolā ļoti labi padevās gan bioloģija, gan ķīmija. Tas manī vienmēr radīja interesi. Tuvojoties 12. klasei sāku domāt, kur studēt. Nonācu pie secinājuma, ka medicīna ir tā, kura visu apvieno, nespējot izšķirties starp bioloģiju un ķīmiju. Tās bija manas domas tolaik.