Lielākā kļūda – pienest jauno dzīvnieku klāt esošajam!
"Tad arī bieži vien cilvēki cieš – tiek sakosti vai saskrāpēti," atklāj eksperte. Kā izrādās, dzīvnieki jau tajā mirklī, kad tiek pacelti no zemes, jūtas apdraudēti.
"Bet ja viņu vēl nes klāt pie kaut kā nezināma, tad sekas var būt neprognozējamas... Adrenalīns ir uzkāpis, un dzīvnieki nesaprot, ko citu darīt, kā uzbrukt."
Dzīvnieki ir daudz pieklājīgāki par cilvēkiem, un viņi viens otru saprot pēc kustībām, tāpēc ir svarīgi, lai cilvēks pats nejauktos pa vidu (piemēram, nenestu vienu otram klāt), kad abi mīluļi iepazīsies. "Ir jāļauj viņiem komunicēt, protams, cilvēka uzraudzībā," norāda eksperte.
Dzīvnieka vecumam ir nozīme
Eksperte norāda: "Ja mājās ir kaķēns vai kucēns, tad šis ir brīdis, kad vislabāk būtu paņemt jaunu dzīvnieku, jo mazi dzīvnieciņi pieņem lietas vieglāk, ātrāk mācās." Protams, nedaudz sarežģītāk būs saradināt, kad mīlulis jau ir vecāks vai jau gados.
"Ja mums mājās ir vecs dzīvnieks – parasti jaunais dzīvnieks gribēs spēlēties un var rasties konflikti. Piemēram, kāpēc suņi gados ir īgni? Bieži vien viņiem ir hroniskas sāpes, tāpēc viņi grib mieru un klusumu, nevis spēlēties," norāda speciāliste.
Ņemot vērā, ka diemžēl dzīvnieki nevar mums pateikt, kas viņiem kaiš, saimnieks var pat nenojaust, ka mīlulim sāp un ka spēlēties vai cīnīties par teritoriju viņam galīgi vairs nav prioritāte.