Savukārt Diks aģentūrai LETA norādīja, ka "Dzintara" sagatavotos tiesiskās aizsardzības procesa pasākuma plāna grozījumus nesaskaņoja kreditori, tādēļ administrators tiesā iesniedzis maksātnespējas procesa pieteikumu.
"Dzintara" valdes locekle Dagnija Maike aģentūrai LETA sacīja, ka uzņēmuma kreditori nepiekrita pagaidīt līdz gada beigām, kad bija plānots pārdot uzņēmuma ražošanas korpusus un tādējādi norēķināties ar kreditoriem.
"Rūpnīcai vecie padomju laika ražošanas korpusi nav nepieciešami, tāpēc plāns paredzēja to pārdošanu. Viens no iespējamajiem pircējiem plānoja ierasties tikai novembrī, kā arī pārdošanas process aizņemtu kādus trīs mēnešus, tomēr kreditori negribēja gaidīt," sacīja Maike.
Viņa piebilda, ka "Dzintars" ražošanu var veikt daudz mazākās telpās vai arī uzbūvēt jaunu, kompaktu ražotni. Tāpat Maike sacīja, ka maksātnespējas process var noslēgties ar sanāciju. "Jebkurā gadījumā "Dzintars" nepazūd, jo zīmols, preču zīmes un visi patenti kā nemateriālais īpašums pieder [kompānijas patiesajam labuma guvējam] Iļjam Gerčikovam," sacīja Maike.
LETA jau ziņoja, ka pērn aprīlī Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa pagarināja "Dzintars" tiesiskās aizsardzības procesa termiņu.
Tiesiskās aizsardzības procesa īstenošanas termiņš bija divi gadi no tiesas 16.marta lēmuma spēkā stāšanās dienas. Lēmums stājās spēkā 4.aprīlī. Līdz ar to jaunais termiņš tika noteikts līdz 2020. gada 4. aprīlim.
Tiesas spriedumā norādīts, ka "Dzintara" tiesiskās aizsardzības procesa pasākuma plāna grozījumus ir saskaņojuši abi nodrošinātie kreditori, proti, Valsts ieņēmumu dienests un AS "Attīstības finanšu institūcija "Altum"", kā arī vairāk nekā puse no nenodrošinātajiem kreditoriem ir devuši piekrišanu tiesiskās aizsardzības procesa pasākuma plāna grozījumiem.