Mums zināmais vecākais faktu pārbaudītājs Latvijā, 78 gadus vecais Andris atklāja melus medikamentu reklāmās. Šīs reklāmas kurš katrs nemaz nepamana, jo sociālajos tīklos tās ir īpaši mērķētas gados vecākiem cilvēkiem, cerot, ka viņi nepamanīs kļūdas. Alkatīgi brīnumlīdzekļu reklamētāji gan nav vienīgie, kas iedzīvojas, ja cilvēki nepārbauda faktus.
Video: Lavijā viss ir slikti un 101 brīnumlīdzeklis. Kā izplatās meli internetā? (4)
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Savulaik uz to pelnīja viltus ziņu izplatītājs Niks Endziņš, kurš tagad stājies tiesas priekšā. Bet nesen tūkstošiem sociālo tīklu lietotāju Facebook dalījās ar kārtējo nepārbaudīto "viss ir slikti" rakstu, ko kārtējo reizi kāri pārtvēra Kremļa propagandisti.
Par faktu pārbaudi šīs nedēļas raidījumā "Starp citu" kopā ar Ralfu Eilandu, pētnieciskās žurnālistikas centru Re:Baltica un TVNET.
Video: Starp citu - mēs atklāsim, kā izplata melus!
Andris (78) pretsāpju smēres internetā vairs nepirks. 3x iekrita un saprata, ka cilvēku muļķošana. Pats izpētījis, ka reklāmās it kā minētie latviešu ārsti nemaz neeksistē. Rakstiet, ja jums vai radiniekiem līdzīga pieredze. rebaltica@rebaltica.comhttps://t.co/kL6kjr3NG7
— Inga Springe (@IngaSpringe) October 19, 2019